Навчальний курс 071Б1М5 Облік і звітність суб’єктів малого підприємництва

Освітній рівень Перший (бакалаврський)
Програма навчання Вибіркова
Галузь знань 07 Управління та адміністрування
Спеціальність 071 Облік і оподаткування
Освітня програма Облік і оподаткування
Обсяг дисципліни 4 кредити (120 академічних годин)
Види аудиторних занять лекції (22 академічні години), практичні заняття (20 академічних годин)
Форма контролю Екзамен

Вивчення дисципліни «Облік і звітність суб’єктів малого підприємництва» спрямоване на вивчення теорії і практики ведення обліку та формування звітності суб’єктів малого підприємництва.

Завдання дисципліни спрямовані на формування у студентів таких компетентностей:

Здатність вчитися і оволодівати сучасними знаннями.

Здатність працювати автономно.

Знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності.

Здатність використовувати математичний інструментарій для дослідження соціально-економічних процесів,  розв’язання прикладних завдань в сфері обліку, аналізу, контролю, аудиту та оподаткування.

Демонструвати розуміння вимог щодо професійної діяльності, зумовлених необхідністю забезпечення сталого розвитку України, її зміцнення як демократичної, соціальної, правової держави.

Програмними результатами вивчення дисципліни «Облік і звітність суб’єктів малого підприємництва»   є:

Розуміти місце і значення облікової, аналітичної, контрольної, податкової та статистичної систем в інформаційному забезпеченні користувачів обліково-аналітичної інформації у вирішенні проблем в сфері соціальної, економічної і екологічної відповідальності підприємств.

Визначати сутність об’єктів обліку, аналізу, контролю, аудиту, оподаткування та розуміти їх роль в господарській діяльності.

Володіти методичним інструментарієм обліку, аналізу, контролю, аудиту, та оподаткування господарської діяльності підприємств.

Виконувати професійні функції з урахуванням вимог соціальної відповідальності, трудової дисципліни, вміти планувати та управляти часом.

Оволодіння знаннями з навчальної дисципліни «Облік і звітність суб’єктів малого підприємництва» ґрунтується на тісному взаємозв’язку з іншими навчальними дисциплінами, зокрема з такими як Податки і податкова система, Бухгалтерський облік (загальна теорія).

Тема 1. Роль малого бізнесу в економіці України.

Тема 2. Організація бухгалтерського обліку за простою формою.

Тема 3. Організація бухгалтерського обліку за спрощеною формою бухгалтерського обліку з використанням регістрів обліку майна.

Тема 4. Організація бухгалтерського обліку за спрощеною формою бухгалтерського обліку без використання подвійного запису.

Тема 5. Розвиток малого бізнесу в закордонних країнах.

Тема 6. Фінансова звітність суб’єктів малого підприємництва.

Тема 7. Спрощена система оподаткування, обліку та звітності в Україні.

Координатор Syllabus