Навчальний курс 071Б1М7 Облікова політика підприємства

Освітній рівень Перший (бакалаврський)
Програма навчання Вибіркова
Галузь знань 07 Управління та адміністрування
Спеціальність 071 Облік і оподаткування
Освітня програма Облік і оподаткування
Обсяг дисципліни 4 кредити (120 академічних годин)
Види аудиторних занять лекції (22 академічні години), практичні заняття (20 академічних годин)
Форма контролю Екзамен

Вивчення дисципліни «Облікова  політика підприємства» спрямоване на формування у студентів теоретичних знань та практичних навичок формування облікової політики щодо активів, капіталу, зобов’язань, доходів і витрат  на підприємствах України.

Завдання дисципліни спрямовані на формування у студентів таких  компетентностей:

Здатність працювати в команді.

Здатність працювати автономно.

Здатність до відображення інформації про господарські операції суб’єктів господарювання в фінансовому та управлінському обліку, їх систематизації, узагальнення у звітності та інтерпретації для задоволення інформаційних потреб осіб, що приймають рішення.

Програмними результатами вивчення дисципліни «Облікова  політика підприємства» є:

Розуміти місце і значення облікової, аналітичної, контрольної, податкової та статистичної систем в інформаційному забезпеченні користувачів обліково-аналітичної інформації у вирішенні проблем в сфері соціальної, економічної і екологічної відповідальності підприємств.

Визначати сутність об’єктів обліку, аналізу, контролю, аудиту, оподаткування та розуміти їх роль в господарській діяльності.

Володіти методичним інструментарієм обліку, аналізу, контролю, аудиту, та оподаткування господарської діяльності підприємств.

Розуміти особливості практики здійснення обліку, аналізу, контролю, аудиту та оподаткування діяльності підприємств різних форм власності, організаційно-правових форм господарювання та видів економічної діяльності.

Вміти працювати як самостійно, так і в команді, проявляти лідерські якості та відповідальність у роботі, дотримуватися етичних принципів, поважати індивідуальне та культурне різноманіття.

Аналізувати розвиток систем, моделей і методів бухгалтерського обліку на національному та міжнаціональному рівнях з метою обґрунтування доцільності їх запровадження на підприємстві.

Оволодіння знаннями з навчальної дисципліни «Облікова політика підприємства» базується на ґрунтовних знаннях теорії ведення обліку. Необхідно попереднє вивчення таких навчальних дисциплін: «Фінансовий облік», «Облік і звітність суб’єктів малого підприємництва».

Тема 1. Необхідність та сутність облікової політики підприємства за нормативно-правовими актами.

Тема 2. Методичні засади формування розділу облікової політики, що встановлює організаційні заходи.

Тема 3. Облікова політика підприємства щодо обліку необоротних активів.

Тема 4. Облікова політика підприємства щодо обліку оборотних активів.

Тема 5. Методичні підходи до обґрунтування облікової політики з обліку витрат підприємства.

Тема 6. Особливості формування облікової політики підприємства малого бізнесу (суб’єктів малого підприємництва).

Тема 7. Облікова політика підприємства щодо узагальнення даних для складання звітності.

Тема 8. Організаційні аспекти формування облікової політики підприємства.

Координатор Syllabus