Навчальний курс 071Б2М2 Оцінка для цілей обліку та аудиту

Освітній рівень Перший (бакалаврський)
Програма навчання Вибіркова
Галузь знань 07 Управління та адміністрування
Спеціальність 071 Облік і оподаткування
Освітня програма Облік і оподаткування
Обсяг дисципліни 4 кредити (120 академічних годин)
Види аудиторних занять лекції (22 академічні години), практичні заняття (20 академічних годин)
Форма контролю Диференційований залік

Вивчення дисципліни  «Оцінка для цілей обліку та аудиту» спрямоване на формування у студентів теоретичних знань та практичних навиків оцінки майна за визначеною функціональною їх спрямованістю та місцем розміщення для цілей обліку, аудиту і оподаткування.

Завдання дисципліни спрямовані на формування у студентів таких  компетентностей:

Здатність вчитися та оволодівати сучасними знаннями.

Здатність працювати автономно.

Знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності.

Використовувати математичний інструментарій для дослідження соціально-економічних процесів, розв’язання прикладних завдань в сфері обліку, аналізу, контролю, аудиту, оподаткування.

Здатність до застосування новітніх методів фінансової діагностики на підприємстві, експертно-аналітичної діяльності, інтерпретації показників фінансової звітності в процесі оптимізації управлінських рішень та формування стратегії поведінки суб’єкта господарювання.

Програмними результатами  вивчення дисципліни «Оцінка для цілей обліку та аудиту» є:

Визначати сутність об’єктів обліку, аналізу, контролю, аудиту, оподаткування та розуміти їх роль і місце в господарській діяльності.

Застосовувати новітні методи фінансової діагностики на підприємстві, здійснювати експертно-аналітичну діяльність, виявляти ключові закономірності, здійснювати їх інтерпретацію в процесі оптимізації управлінських рішень.

Оволодіння знаннями з навчальної дисципліни «Оцінка для цілей обліку та аудиту» базується на ґрунтовних знаннях теорії ведення обліку. Необхідно попереднє вивчення таких навчальних дисциплін: Фінанси, гроші і кредит; Мікроекономіка.

Тема 1. Сутність та розвиток понять вартість, ціна, оцінка.

Тема 2. Роль і завдання оцінки в діяльності підприємств, бухгалтерському обліку, аудиті та оподаткуванні.

Тема 3. Нормативно-правові основи оцінки об’єктів обліку.

Тема 4. Методичні основи, принципи та процедури оцінки.

Тема 5. Характеристика витратних методів оцінки.

Тема 6. Дохідні методи оцінки.

Тема 7. Характеристика порівняльного підходу оцінки об’єктів обліку.

Тема 8. Методичні підходи до оцінки об’єктів бухгалтерського обліку за МСФЗ.

Координатор Syllabus