Навчальний курс 071Б2М3 Аналіз бізнес-процесів

Освітній рівень Перший (бакалаврський)
Програма навчання Вибіркова
Галузь знань 07 Управління та адміністрування
Спеціальність 071 Облік і оподаткування
Освітня програма Облік і оподаткування
Обсяг дисципліни 4 кредити (120 академічних годин)
Види аудиторних занять лекції (22 академічні години), практичні заняття (20 академічних годин)
Форма контролю Диференційований залік

Вивчення дисципліни «Аналіз бізнес-процесів» спрямоване на формування у студентів теоретичних знань та практичних навичок  щодо комп'ютерного моделювання бізнес-процесів; побудови моделей для опису предметної області; аналізу побудованих бізнес-процесів, їх оптимізації для вдосконалення окремих аспектів діяльності підприємств.

Завдання дисципліни спрямовані на формування у студентів таких компетентностей:

Здатність вчитися і оволодівати сучасними знаннями.

Знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності.

Навички використання сучасних інформаційних систем і комунікаційних технологій.

Здатність діяти соціально відповідально та свідомо.

Здатність проведення досліджень на відповідному рівні.

Використовувати математичний інструментарій для дослідження соціально-економічних процесів, розв’язання прикладних завдань в сфері обліку, аналізу, контролю, аудиту, оподаткування.

Здійснювати облікові процедури із застосуванням спеціалізованих інформаційних систем і комп’ютерних технологій.

Здатність здійснювати облік, аналіз, аудит і оподаткування бізнес-процесів суб’єкта господарювання і забезпечувати захист облікової інформації в умовах цифрової економіки, з використанням сучасних інформаційних систем.

Здатність до застосування новітніх методів фінансової діагностики на підприємстві, експертно-аналітичної діяльності, інтерпретації показників фінансової звітності в процесі оптимізації управлінських рішень та формування стратегії поведінки суб’єкта господарювання.

Програмними результатами вивчення дисципліни «Аналіз бізнес-процесів» є:

Формувати й аналізувати фінансову, управлінську, податкову і статистичну звітність підприємств та правильно інтерпретувати отриману інформацію для прийняття управлінських рішень.

Ідентифіковувати та оцінювати ризики господарської діяльності підприємств.

Застосовувати спеціалізовані інформаційні системи і комп’ютерні технології для обліку, аналізу, контролю, аудиту та оподаткування.

Вміти працювати як самостійно, так і в команді, проявляти лідерські якості та відповідальність у роботі, дотримуватися етичних принципів, поважати індивідуальне та культурне різноманіття.

Виконувати професійні функції з урахуванням вимог соціальної відповідальності, трудової дисципліни, вміти планувати та управляти часом.

Використовувати сучасні цифрові технології для забезпечення ефективного функціонування і надійного захисту систем обліку, аудиту, контролю, оподаткування.

Застосовувати новітні методи фінансової діагностики на підприємстві, здійснювати експертно-аналітичну діяльність, виявляти ключові закономірності, здійснювати їхню інтерпретацію в процесі оптимізації управлінських рішень.

Оволодіння знаннями з навчальної дисципліни «Аналіз бізнес-процесів» базується на ґрунтовних знаннях отриманих студентами при вивченні таких дисциплін як: «Вища та прикладна математика», «Економетрика», «Бізнес-планування», «Мікроекономіка», «Фінанси, гроші та кредит».

Тема 1. Характеристика бізнес-процесів підприємства.

Тема 2. Процесна бізнес-модель підприємства.

Тема 3. Основи моделювання бізнес-процесів.

Тема 4. Методологія управління якістю бізнес-процесів.

Тема 5. Ресурсна бізнес-модель підприємства.

Тема 6. Інформаційна бізнес-модель підприємства.

Тема 7. Матрична бізнес-модель підприємства.

Тема 8. Компетентна (3d) бізнес-модель підприємства.

Координатор Syllabus