Навчальний курс 071Б2M7 Податкове планування

Освітній рівень Перший (бакалаврський)
Програма навчання Вибіркова
Галузь знань 07 Управління та адміністрування
Спеціальність 071 Облік і оподаткування
Освітня програма Облік і оподаткування
Обсяг дисципліни 4 кредити (120 академічних годин)
Види аудиторних занять лекції (22 академічні години), практичні заняття (20 академічних годин)
Форма контролю Екзамен

Вивчення дисципліни  «Податкове планування» спрямоване на формування у студентів теоретичних знань та вироблення практичних навичок з питань податкової діяльності, необхідних майбутнім спеціалістам для здійснення управління у сфері оподаткування.

Завдання дисципліни спрямовані на формування у студентів таких компетентностей:

Здатність вчитися і оволодівати сучасними знаннями.

Здатність працювати в команді.

Здатність працювати автономно.

Знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності.

Здатність проведення досліджень на відповідному рівні.

Здатність досліджувати тенденції розвитку економіки за допомогою інструментарію макро- та мікроекономічного аналізу, робити узагальнення стосовно оцінки прояву окремих явищ, які властиві сучасним процесам в економіці;

Ідентифікувати і оцінювати ризики недосягнення управлінських цілей суб’єкта господарювання, недотримання ним законодавства та регулювання діяльності, недостовірності звітності, збереження й використання його ресурсів.

Здійснювати зовнішній та внутрішній контроль діяльності підприємства та дотримання ним законодавства з бухгалтерського обліку та оподаткування.

Програмними результатами  вивчення дисципліни «Податкове планування» є:

Розуміти місце і значення облікової, аналітичної, контрольної, податкової та статистичної систем в інформаційному забезпеченні користувачів обліково-аналітичної інформації у вирішенні проблем в сфері соціальної, економічної і екологічної відповідальності підприємств.

Визначати сутність об’єктів обліку, аналізу, контролю, аудиту, оподаткування та розуміти їх роль в господарській діяльності.

Володіти методичним інструментарієм  обліку, аналізу, контролю, аудиту, оподаткування господарської діяльності підприємства.

Розуміти особливості практики здійснення обліку, аналізу, контролю, аудиту, оподаткування діяльності підприємств різних форм власності, організаційно-правових форм господарювання та видів економічної діяльності.

Вміти працювати як самостійно, так і в команді, проявити лідерські якості та відповідальність у роботі, дотримуватися етичних принципів, поважати індивідуальне та культурне різноманіття.

Оволодіння знаннями з навчальної дисципліни «Податкове планування»  ґрунтується на тісному взаємозв’язку з іншими навчальними дисциплінами, зокрема: «Податки і податкова система», «Бухгалтерський облік (загальна теорія)», «Фінансовий облік», «Мікроекономіка», «Макроекономіка».

Тема 1. Економічна сутність та функції податків.

Тема 2. Організація та функціонування податкової системи.

Тема 3. Теоретичні, правові та організаційні засади податкового планування та прогнозування.

Тема 4. Податкове регулювання.

Тема 5. Облік платників податків та податкових надходжень.

Тема 6. Податковий контроль. Відповідальність платників податків за порушення податкового законодавства.

Тема 7. Податкове планування на мікрорівні.

Тема 8. Персональний податковий менеджмент. Розрахунок податкового навантаження на мікро- та макрорівні.

Тема 9. Узгодження податкових зобов’язань платника податків, порядок їх сплати та оскарження рішень органів контролю.

Координатор Syllabus