Навчальний курс 071Б2М8 Судово-бухгалтерська експертиза

Освітній рівень Перший (бакалаврський)
Програма навчання Вибіркова
Галузь знань 07 Управління та адміністрування
Спеціальність 071 Облік і оподаткування
Освітня програма Облік і оподаткування
Обсяг дисципліни 4 кредити (120 академічних годин)
Види аудиторних занять лекції (22 академічні години), практичні заняття (20 академічних годин)
Форма контролю Диференційований залік

Вивчення дисципліни «Судово-бухгалтерська експертиза» спрямоване на формування у студентів системи теоретичних знань і практичних навичок з організації та методики судово-бухгалтерської експертизи для розкриття й запобігання правопорушень у сфері економіки.

Завдання дисципліни спрямовані на формування у студентів фахових компетентностей:

Здатність вчитися і оволодівати сучасними знаннями.

Здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу.

Здатність працювати в команді

Здатність працювати автономно.

Здатність бути критичним та самокритичним.

Знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності.

Здатність проведення досліджень на відповідному рівні.

Здатність використовувати математичний інструментарій для дослідження соціально-економічних процесів,  розв’язання прикладних завдань в сфері обліку, аналізу, контролю, аудиту та оподаткування.

Здатність застосовувати знання права та податкового законодавства в практичній діяльності суб’єктів господарювання.

Здатність здійснювати зовнішній та внутрішній контроль діяльності підприємства та дотримання ним законодавства з бухгалтерського обліку та оподаткування.

Програмними результатами вивчення дисципліни «Судово-бухгалтерська експертиза» є:

Знати та розуміти економічні категорії, закони, причинно-наслідкові та функціональні зв’язки, які існують між процесами та явищами на різних рівнях економічних систем.

Визначати сутність об’єктів обліку, аналізу, контролю, аудиту, оподаткування та розуміти їх роль в господарській діяльності.

Володіти методичним інструментарієм обліку, аналізу, контролю, аудиту, та оподаткування господарської діяльності підприємств.

Розуміти особливості практики здійснення обліку, аналізу, контролю, аудиту та оподаткування діяльності підприємств різних форм власності, організаційно-правових форм господарювання та видів економічної діяльності.

Вміти застосовувати економіко-математичні методи в обраній професії.

Володіти загальнонауковими та спеціальними методами дослідження соціально-економічних явищ і господарських процесів на підприємстві.

Вміти працювати як самостійно, так і в команді, проявляти лідерські якості та відповідальність у роботі, дотримуватися етичних принципів, поважати індивідуальне та культурне різноманіття.

Оволодіння знаннями з навчальної дисципліни «Судово-бухгалтерська експертиза» базується на ґрунтовних знаннях теорії ведення обліку. Крім того, необхідно попереднє вивчення таких навчальних дисциплін: «Правознавство», «Господарське право», «Мікроекономіка», «Макроекономіка», «Бухгалтерський облік (загальна теорія», «Фінансовий облік», «Податки і податкова система».

Тема 1. Суть, функції, предмет і метод судово-бухгалтерської експертизи.

Тема 2. Організація судово-бухгалтерської експертизи.

Тема 3. Призначення та етапи проведення судово-бухгалтерської експертизи.

Тема 4. Висновки та реалізація матеріалів судово-бухгалтерської експертизи.

Тема 5. Судово-бухгалтерська експертиза операцій у касі та на рахунках банку.

Тема 6. Судово-бухгалтерська експертиза розрахунків із дебіторами і кредиторами.

Тема 7. Судово-бухгалтерська експертиза операцій із матеріальними активами.

Тема 8. Судово-бухгалтерська експертиза фінансових результатів.

Координатор Syllabus