Навчальний курс 071БОК14 Бюджетна система

Освітній рівень Перший (бакалаврський)
Програма навчання Обов’язкова
Галузь знань 07 Управління та адміністрування
Спеціальність 071 Облік і оподаткування
Освітня програма Бюджетна система
Обсяг дисципліни 4 кредити (120 академічних годин)
Види аудиторних занять лекції (24 академічні години), практичні заняття (24 академічні години)
Форма контролю екзамен

Вивчення дисципліни «Бюджетна система» спрямоване на формування у студентів теоретичних знань та практичних навичок щодо сутності бюджету, бюджетного устрою, структури бюджетної системи, бюджетного планування, фінансування бюджетів, структури доходів та видатків державного та місцевих бюджетів, організації виконання бюджетів та контролю в бюджетній сфері.

Завдання дисципліни спрямовані на формування у студентів таких компетентностей:

ІК. Здатність розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми під час професійної діяльності у сфері обліку, аудиту та оподаткування або в процесі навчання, що передбачає застосування теорій та методів економічної науки і характеризується комплексністю й невизначеністю умов.

ЗК12. Здатність діяти соціально-відповідально та свідомо.

ЗК14. Здатність реалізувати свої права і обов’язки як члена суспільства, усвідомлювати цінності громадянського (вільного демократичного) суспільства, верховенства права, прав і свобод людини  і громадянина в Україні.

ЗК15. Здатність зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності і досягнення суспільства на основі розуміння історії та закономірностей розвитку предметної області, її місця у загальній системі знань про природу і суспільство та у розвитку суспільства, техніки і технологій, вести здоровий спосіб життя.

СК11. Демонструвати розуміння вимог щодо професійної діяльності, зумовлених необхідністю забезпечення сталого розвитку України, її зміцнення як демократичної, соціальної, правової держави.

Програмними результатами вивчення дисципліни «Бюджетна система» є:

ПР01. Знати та розуміти економічні категорії, закони, причинно-наслідкові та функціональні зв’язки, які існують між процесами та явищами на різних рівнях економічних систем.

ПР07. Знати механізм функціонування бюджетної і податкової систем України та враховувати її особливості з метою організації обліку, вибору системи оподаткування та формування звітності на підприємствах.

ПР22. Розуміти і реалізувати свої права і обов’язки як члена суспільства, усвідомлювати цінності вільного демократичного суспільства, верховенства права, праві свобод людини і громадянина України.

Оволодіння знаннями з навчальної дисципліни «Бюджетна система» базується на ґрунтовних знаннях з таких навчальних дисциплін: «Фінанси, гроші та кредит», «Макроекономіка» та веде до розуміння сутності взаємовідносин держави, суб’єктів господарювання, громадян щодо формування бюджетних ресурсів в процесі перерозподілу ВВП, розподілу бюджетних коштів між рівнями бюджетної системи та використання за відповідними напрямами з метою забезпечення потреб держави органів місцевого самоврядування й громадян. Даний курс є основою для вивчення таких дисциплін як «Податкове планування» та «Облік в державному секторі».

Тема 1. Основи розбудови бюджетної системи держави.

Тема 2. Доходи бюджетної системи.       

Тема 3. Видатки бюджету.

Тема 4. Міжбюджетні відносини.

Тема 5. Дефіцит бюджету, державний борг.

Тема 6. Бюджетний процес та його учасники.

Тема 7. Бюджетне планування.

Тема 8. Виконання бюджету.

Тема 9. Державний бюджетний контроль.

Координатор Syllabus