Навчальний курс 071БОК18 Фінансовий аналіз

Освітній рівень Перший (бакалаврський)
Програма навчання Обов’язкова
Галузь знань 07 Управління та адміністрування
Спеціальність 071 Облік і оподаткування
Освітня програма Облік і оподаткування
Обсяг дисципліни 5 кредитів (150 академічних годин)
Види аудиторних занять лекції (30 академічних годин), практичні заняття (30 академічних годин)
Форма контролю Екзамен, курсова робота

Вивчення дисципліни «Фінансовий аналіз» спрямоване на формування у студентів знань про експертну оцінку фінансово-господарської діяльності та внутрішніх резервів зміцнення фінансового стану підприємства.

Завдання дисципліни спрямовані на формування у студентів таких компетентностей:

ІК: Здатність розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми під час професійної діяльності у сфері обліку, аудиту та оподаткування або в процесі навчання, що передбачає застосування теорій та методів економічної науки і характеризується комплексністю й невизначеністю умов.

ЗК01. Здатність вчитися і оволодівати сучасними знаннями.

ЗК02. Здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу.

ЗК04. Здатність працювати автономно.

ЗК08. Знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності.

ЗК13. Здатність проведення досліджень на відповідному рівні.

СК01. Здатність досліджувати тенденції розвитку економіки за допомогою інструментарію макро- та мікроекономічного аналізу, робити узагальнення стосовно оцінки прояву окремих явищ, які властиві сучасним процесам в економіці.

СК02. Використовувати математичний інструментарій для дослідження соціально-економічних процесів, розв’язання прикладних завдань в сфері обліку, аналізу, контролю, аудиту, оподаткування.

СК05. Проводити аналіз господарської діяльності підприємства та фінансовий аналіз з метою прийняття управлінських рішень.

СК08. Здатність ідентифікувати і оцінювати ризики недосягнення управлінських цілей суб’єкта господарювання, недотримання ним законодавства та регулювання діяльності, недостовірності звітності, збереження й використання його ресурсів.

СК13. Здатність до застосування новітніх методів фінансової діагностики на підприємстві, експертно-аналітичної діяльності, інтерпретації показників фінансової звітності в процесі оптимізації управлінських рішень та формування стратегії поведінки суб’єкта господарювання.

Програмними результатами вивчення дисципліни «Фінансовий аналіз» є:

ПР01. Знати та розуміти економічні категорії, закони, причинно-наслідкові та функціональні зв’язки, які існують між процесами та явищами на різних рівнях економічних систем.

ПР02. Розуміти місце і значення облікової, аналітичної, контрольної, податкової та статистичної систем в інформаційному забезпеченні користувачів обліково-аналітичної інформації у вирішенні проблем в сфері соціальної, економічної і екологічної відповідальності підприємств.

ПР03. Визначати сутність об’єктів обліку, аналізу, контролю, аудиту, оподаткування та розуміти їх роль і місце в господарській діяльності.

ПР04. Формувати й аналізувати фінансову, управлінську, податкову і статистичну звітність підприємств та правильно інтерпретувати отриману інформацію для прийняття управлінських рішень.

ПР05. Володіти методичним інструментарієм обліку, аналізу, контролю, аудиту та оподаткування господарської діяльності підприємств.

ПР06. Розуміти особливості практики здійснення обліку, аналізу, контролю, аудиту та оподаткування діяльності підприємств різних форм власності, організаційно-правових форм господарювання та видів економічної діяльності.

ПР08. Розуміти організаційно-економічний механізм управління підприємством та оцінювати ефективність прийняття рішень з використанням обліково-аналітичної інформації.

ПР09. Ідентифіковувати та оцінювати ризики господарської діяльності підприємств.

ПР11. Визначати напрями підвищення ефективності формування фінансових ресурсів, їх розподілу та контролю використання на рівні підприємств різних організаційно-правових форм власності.

ПР14. Вміти застосовувати економіко-математичні методи в обраній професії.

ПР25. Застосовувати новітні методи фінансової діагностики на підприємстві, здійснювати експертно-аналітичну діяльність, виявляти ключові закономірності, здійснювати їхню інтерпретацію в процесі оптимізації управлінських рішень.

Оволодіння знаннями про аналіз фінансового стану та фінансових результатів діяльності підприємств ґрунтується на тісному взаємозв’язку з іншими навчальними дисциплінами, зокрема з такими як «Фінанси підприємств», «Бухгалтерський облік (загальна теорія)», «Фінансовий облік», «Електронний документообіг і звітність підприємства» та ін., раніше здобуті результати навчання за якими є передумовами для вивчення дисципліни «Фінансовий аналіз».

Тема 1. Теоретичні основи фінансового аналізу.

Тема 2. Інформаційне забезпечення фінансового аналізу.

Тема 3. Аналіз майна підприємства.

Тема 4. Аналіз ефективності використання капіталу.

Тема 5. Аналіз фінансової стійкості.

Тема 6. Аналіз платоспроможності та ліквідності.

Тема 7. Аналіз грошових потоків.

Тема 8. Аналіз кредитоспроможності підприємства.

Тема 9. Аналіз ділової активності та інвестиційної привабливості підприємства.

Тема 10. Аналіз прибутковості та рентабельності підприємства.

Тема 11. Аналіз фінансового стану неплатоспроможних підприємств.

Тема 12. Комплексне оцінювання фінансового стану підприємства.

Координатор Асистент координатора Syllabus