Навчальний курс 071БОК20 Податки і податкова система

Освітній рівень Перший (бакалаврський)
Програма навчання Обов’язкова
Галузь знань 07 Управління та адміністрування
Спеціальність 071 Облік і оподаткування
Освітня програма Облік і оподаткування
Обсяг дисципліни 4 кредити (120 академічних годин)
Види аудиторних занять лекції (24 академічні години), практичні заняття (24 академічні години)
Форма контролю Екзамен

Вивчення дисципліни «Податки і податкова система» спрямоване на набуття студентами теоретичних та практичних знань про принципи побудови та призначення податкової системи а також складові механізму її реалізації, сутність податкової політики, фіскальний та регулюючий вплив оподаткування на суб’єктів підприємницької діяльності, основи правового регулювання податкової системи, основи адміністрування податків і зборів, механізм їх обрахунку та  справляння.

Завдання дисципліни спрямовані на формування у студентів фахових компетентностей:

ІК. Здатність розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми під час професійної діяльності у сфері обліку, аудиту та оподаткування або в процесі навчання, що передбачає застосування теорій та методів економічної науки і характеризується комплексністю й невизначеністю умов;

ЗК01. Здатність вчитися і оволодівати сучасними знаннями;

ЗК08. Знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності;

СК04. Застосовувати знання права та податкового законодавства в практичній діяльності суб’єктів господарювання;

СК11. Демонструвати розуміння вимог щодо професійної діяльності, зумовлених необхідністю забезпечення сталого розвитку України, її зміцнення як демократичної, соціальної, правової держави.

Програмними результатами вивчення дисципліни «Податки і податкова система» є:

ПР02. Розуміти місце і значення облікової, аналітичної, контрольної, податкової та статистичної систем в інформаційному забезпеченні користувачів обліково-аналітичної інформації у вирішенні проблем в сфері соціальної, економічної і екологічної відповідальності підприємств.

ПР03. Визначати сутність об’єктів обліку, аналізу, контролю, аудиту, оподаткування та розуміти їх роль і місце в господарській діяльності.

ПР07. Знати механізм функціонування бюджетної і податкової систем України та враховувати її особливості з метою організації обліку, вибору системи оподаткування та формування звітності на підприємствах.

ПР21. Розуміти вимоги до діяльності за спеціальністю, зумовлені необхідністю забезпечення сталого розвитку України, її зміцнення як демократичної, соціальної, правової держави.

Оволодіння знаннями з навчальної дисципліни «Податки і податкова система» базується на тісному взаємозв’язку з іншими навчальними дисциплінами, зокрема з «Фінанси, гроші та кредит» та «Бухгалтерський облік (загальна теорія).

Тема 1. Теорії податкової системи.

Тема 2. Податкова система держави та принципи її побудови.

Тема 3. Система податкового законодавства.

Тема 4. Система адміністрування податків і зборів.

Тема 5. Система оподаткування.

Тема 6. Реформування податкової системи України в контексті євроінтеграції.

Тема 7. Податок на прибуток підприємств та податок на виведений капітал.

Тема 8. Податок на доходи фізичних осіб.

Тема 9. Податок на додану вартість.

Тема 10. Акцизний податок.

Тема 11. Екологічний податок.

Тема 12. Місцеві податки та збори.

Координатор Асистент координатора Syllabus