Навчальний курс 071БОК23 Фінансовий облік

Освітній рівень Перший (бакалаврський)
Програма навчання Обов’язкова
Галузь знань 07 Управління та адміністрування
Спеціальність 071 Облік і оподаткування
Освітня програма Облік і оподаткування
Обсяг дисципліни 14 кредитів (420 академічних годин)
Види аудиторних занять лекції (84 академічних годин), практичні заняття (84 академічних годин)
Форма контролю Екзамен

Вивчення дисципліни «Фінансовий облік» спрямоване на формування у студентів теоретичних знань та практичних навичок ведення фінансового обліку на підприємствах України відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку.

Завдання дисципліни спрямовані на формування у студентів таких компетентностей:

ІК. Здатність розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми під час професійної діяльності у сфері обліку, аудиту та оподаткування або в процесі навчання, що передбачає застосування теорій та методів економічної науки і характеризується комплексністю й невизначеністю умов.

ЗК01. Здатність вчитися і оволодівати сучасними знаннями.

ЗК04. Здатність працювати автономно.

ЗК08. Знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності.

ЗК13. Здатність проведення досліджень на відповідному рівні.

СК03. Здатність до відображення інформації про господарські операції суб’єктів господарювання в фінансовому та управлінському обліку, їх систематизації, узагальнення у звітності та інтерпретації для задоволення інформаційних потреб осіб, що приймають рішення.

Програмними результатами вивчення дисципліни «Фінансовий облік» є:

ПР02. Розуміти місце і значення облікової, аналітичної, контрольної, податкової та статистичної систем в інформаційному забезпеченні користувачів обліково-аналітичної інформації у вирішенні проблем в сфері соціальної, економічної і екологічної відповідальності підприємств.

ПР03. Визначати сутність об’єктів обліку, аналізу, контролю, аудиту, оподаткування та розуміти їх роль в господарській діяльності.

ПР05. Володіти методичним інструментарієм обліку, аналізу, контролю, аудиту, та оподаткування господарської діяльності підприємств.

ПР06. Розуміти особливості практики здійснення обліку, аналізу, контролю, аудиту та оподаткування діяльності підприємств різних форм власності, організаційно-правових форм господарювання та видів економічної діяльності.

ПР17. Вміти працювати як самостійно, так і в команді, проявляти лідерські якості та відповідальність у роботі, дотримуватися етичних принципів, поважати індивідуальне та культурне різноманіття.

ПР18. Аналізувати розвиток систем, моделей і методів бухгалтерського обліку на національному та міжнародному рівнях з метою обґрунтування доцільності їх запровадження на підприємстві.

Оволодіння знаннями з навчальної дисципліни «Фінансовий облік» базується на ґрунтовних знаннях теорії ведення обліку. Необхідно попереднє вивчення таких навчальних дисциплін: «Історія обліку і оподаткування», «Бухгалтерський облік (загальна теорія)».

Тема 1. Основи організації фінансового обліку суб’єктів господарювання.

Тема 2. Облік необоротних матеріальних активів.

Тема 3. Облік нематеріальних активів.

Тема 4. Облік запасів.

Тема 5. Облік грошових коштів та фінансових інвестицій.

Тема 6. Облік дебіторської заборгованості.

Тема 7. Облік власного капіталу суб’єктів господарювання.

Тема 8. Облік зобов’язань і забезпечень.

Тема 9. Облік праці та її оплати.

Тема 10. Облік розрахунків з бюджетом з податків та обов'язкових платежів.

Тема 11. Облік витрат, доходів і фінансових результатів діяльності

Координатор Syllabus