Навчальний курс 071БОК24 Облік в державному секторі

Освітній рівень Перший (бакалаврський)
Програма навчання Обов’язкова
Галузь знань 07 Управління та адміністрування
Спеціальність 071 Облік і оподаткування
Освітня програма Облік і оподаткування
Обсяг дисципліни 3 кредити (90 академічних годин)
Види аудиторних занять лекції (18 академічних годин), практичні заняття (18 академічних годин)
Форма контролю Екзамен

Вивчення дисципліни  «Облік в державному секторі» спрямоване на формування у студентів теоретичних знань та вироблення практичних навичок щодо організаційних засад і методичних прийомів обліку в установах державного сектору економіки, відображення їх фінансово-господарської діяльності з урахуванням Національних стандартів бухгалтерського обліку в державному секторі.

Завдання дисципліни спрямовані на формування у студентів таких компетентностей:

ІК. Здатність розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми під час професійної діяльності у сфері обліку, аудиту та оподаткування або в процесі навчання, що передбачає застосування теорій та методів економічної науки і характеризується комплексністю й невизначеністю умов

ЗК01. Здатність вчитися і оволодівати сучасними знаннями.

ЗК08. Знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності.

ЗК11. Навички використання сучасних інформаційних систем і комунікаційних технологій.

СК03. Здатність до відображення інформації про господарські операції суб’єктів господарювання в фінансовому та управлінському обліку, їх систематизації, узагальнення у звітності та інтерпретації для задоволення інформаційних потреб осіб, що приймають рішення.

Програмними результатами вивчення дисципліни «Облік в державному секторі» є:

ПРН02. Розуміти місце і значення облікової, аналітичної, контрольної, податкової та статистичної систем в інформаційному забезпеченні користувачів обліково-аналітичної інформації у вирішенні проблем в сфері соціальної, економічної і екологічної відповідальності підприємств.

ПРН03. Визначити сутність об’єктів обліку, аналізу, контролю, аудиту, оподаткування та розуміти їх роль в господарській діяльності.

ПРН05. Володіти методичним інструментарієм  обліку, аналізу, контролю, аудиту, оподаткування господарської діяльності підприємства.

ПРН06. Розуміти особливості практики здійснення обліку, аналізу, контролю, аудиту, оподаткування діяльності підприємств різних форм власності, організаційно-правових форм господарювання та видів економічної діяльності.

ПРН07. Знати механізм функціонування бюджетної і податкової систем України та враховувати її особливості з метою організації обліку, вибору системи оподаткування та формування звітності на підприємствах.

ПР18. Аналізувати розвиток систем, моделей і методів бухгалтерського обліку на національному та міжнародному рівнях з метою обґрунтування  доцільності їх запровадження на підприємстві.

Оволодіння знаннями з навчальної дисципліни «Облік в державному секторі» ґрунтується на тісному взаємозв’язку з іншими навчальними дисциплінами, зокрема: «Бухгалтерський облік (загальна теорія)», «Фінансовий облік», «Макроекономіка», «Мікроекономіка».

Тема 1. Основи побудови бухгалтерського обліку в державному секторі.

Тема 2. Облік доходів і видатків державних установ.

Тема 3. Облік фінансово-розрахункових операцій.

Тема 4. Облік розрахунків із заробітної плати, страхування і стипендій.

Тема 5. Облік необоротних активів установ державного сектору.

Тема 6. Облік запасів державних установ.

Тема 7. Облік власного капіталу установ державного сектору.

Тема 8. Інвентаризація в державному секторі.

Тема 9. Звітність в установах державного сектору.

Координатор Syllabus