Навчальний курс 071БОК28 Господарське право

Освітній рівень Перший (бакалаврський)
Програма навчання Обов’язкова
Галузь знань 07 Управління та адміністрування
Спеціальність 071 Облік і оподаткування
Освітня програма Облік і оподаткування
Обсяг дисципліни 5 кредитів (150 академічних годин)
Види аудиторних занять лекції (30 академічних годин), практичні заняття (30 академічних години)
Форма контролю Екзамен

Вивчення дисципліни «Господарське право» спрямоване на формування у студентів системи теоретичних знань і практичних навичок застосування норм господарського права; розуміння здобувачами вищої освіти особливостей механізму правового регулювання сучасних господарських відносин, забезпечення їх  правової підготовки, спрямованої на створення інтелектуального потенціалу висококваліфікованих працівників, що володіють основами теоретичних знань в галузі господарського права, необхідних для їх майбутньої професійної діяльності і на основі цього забезпечення господарського правопорядку.

Завдання дисципліни спрямовані на формування у студентів таких компетентностей:

ІК: Здатність розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми під час професійної діяльності у сфері обліку, аудиту та оподаткування або в процесі навчання, що передбачає застосування теорій та методів економічної науки і характеризується комплексністю й невизначеністю умов.

ЗК01. Здатність вчитися і оволодівати сучасними знаннями.

ЗК12. Здатність діяти соціально відповідально та свідомо.

ЗК14. Здатність реалізувати свої права і обов’язки як члена суспільства, усвідомлювати цінності громадянського (вільного демократичного) суспільства, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина в Україні.

СК04. Застосовувати знання права та податкового законодавства в практичній діяльності суб’єктів господарювання.

СК08. Ідентифікувати та оцінювати ризики недосягнення управлінських цілей суб’єкта господарювання, недотримання ним законодавства та регулювання діяльності, недостовірності звітності, збереження й використання його ресурсів.

СК11. Демонструвати розуміння вимог щодо професійної діяльності, зумовлених необхідністю забезпечення сталого розвитку України, її зміцнення як демократичної, соціальної, правової держави.

Програмними результатами вивчення дисципліни «Господарське право» є:

ПР20.Виконувати професійні функції з урахуванням вимог соціальної відповідальності, трудової дисципліни, вміти планувати та управляти часом.

ПР21. Розуміти вимоги до діяльності за спеціальністю, зумовлені необхідністю забезпечення сталого розвитку України, її зміцнення як демократичної, соціальної, правової держави.

ПР22.Розуміти і реалізувати свої права і обов’язки як члена суспільства, усвідомлювати цінності вільного демократичного суспільства, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина в Україні.

Передумовами вивчення дисципліни «Господарське право» є дисципліна «Правознавство», яка була попередньо опанована та раніше здобуті результати навчання за нею.

Тема 1. Господарське законодавство. Господарські правовідносини і господарська діяльність.

Тема 2. Правове регулювання відносин власності у сфері економіки.

Тема 3. Господарська комерційна діяльність (підприємництво).

Тема 4. Правовий статус суб’єктів господарської діяльності.

Тема 5. Господарсько-правові зобов’язання.

Тема 6. Господарсько-правова відповідальність.

Тема 7. Правові засади обмеження монополізму в економіці України.

Тема 8. Правове регулювання зовнішньоекономічної діяльності.

Тема 9. Правове регулювання процедур банкрутства.

Тема 10. Правовий захист прав і законних інтересів суб’єктів господарювання.

Координатор Syllabus