Навчальний курс 071БОК35 Виконання кваліфікаційної роботи

Освітній рівень Перший (бакалаврський)
Програма навчання Обов'язкова
Галузь знань 07 Управління та адміністрування
Спеціальність 071 Облік і оподаткування
Освітня програма Облік і оподаткування
Обсяг дисципліни 15 кредитів (90 академічних годин)
Види аудиторних занять  
Форма контролю Захист кваліфікаційної роботи

Виконання кваліфікаційної роботи спрямоване на:

-        систематизацію, закріплення та поглиблення теоретичних знань і практичних навичок, які студент здобув за час навчання в університеті;

-        розвиток навиків самостійної роботи та вміння використовувати теоретичні знання при розв’язанні конкретних виробничих завдань, пов’язаних з організацією обліково-аналітичної, фінансової і контрольно-ревізійної роботи на підприємствах різних форм власності;

-        визначення ступеня підготовленості майбутніх фахівців до самостійної творчої роботи в умовах сучасного виробництва, а також їх здатності виконувати наукові дослідження за фахом та аналізувати отримані результати;

-        виявлення вміння студентів подати літературною мовою матеріал за обраною темою, обґрунтувати свою точку зору і захистити дипломну роботу перед Екзаменаційною комісією.

Завдання виконання кваліфікаційної роботи спрямовані на формування у студентів фахових компетентностей:

ЗК01.Здатність вчитися і оволодівати сучасними знаннями.

ЗК02. Здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу.

ЗК03. Здатність працювати в команді

ЗК04. Здатність працювати автономно.

ЗК08. Знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності.

ЗК09. Здатність спілкуватися державною мовою як усно, так і письмово.

ЗК11. Навички використання сучасних інформаційних і комунікаційних технологій.

ЗК13. Здатність проведення досліджень на відповідному рівні.

СК01. Здатність досліджувати тенденції розвитку економіки за допомогою інструментарію макро- та мікроекономічного аналізу, робити узагальнення стосовно оцінки прояву окремих явищ, які властиві сучасним процесам в економіці.

СК02.Здатність використовувати математичний інструментарій для дослідження соціально-економічних процесів,  розв’язання прикладних завдань в сфері обліку, аналізу, контролю, аудиту та оподаткування.

СК05. Здатність проводити аналіз господарської діяльності підприємства та фінансовий аналіз з метою прийняття управлінських рішень.

Програмними результатами виконання кваліфікаційної роботи є:

ПР02. Розуміти місце і значення облікової, аналітичної, контрольної, податкової та статистичної систем в інформаційному забезпеченні користувачів обліково-аналітичної інформації у вирішенні проблем в сфері соціальної, економічної і екологічної відповідальності підприємств.

ПР03. Визначати сутність об’єктів обліку, аналізу, контролю, аудиту, оподаткування та розуміти їх роль в господарській діяльності.

ПР05. Володіти методичним інструментарієм обліку, аналізу, контролю, аудиту, та оподаткування господарської діяльності підприємств.

ПР06. Розуміти особливості практики здійснення обліку, аналізу, контролю, ау-диту та оподаткування діяльності підпри-ємств різних форм власності, організацій-но-правових форм господарювання та видів економічної діяльності.

ПР08. Розуміти організаційно-економічний механізм управління підприємством та оцінювати ефективність прийняття рішень з використанням обліково-аналітичної інформації.

ПР13. Усвідомлювати особливості функціонування підприємств у сучасних умовах господарювання та демонструвати розуміння їх ринкового позиціонування.

ПР17. Вміти працювати як самостійно, так і в команді, проявляти лідерські якості та відповідальність у роботі, дотримуватися етичних принципів, поважати індивідуальне та культурне різноманіття.

ПР21. Розуміти вимоги до діяльності за спеціальністю, зумовлені необхідністю забезпечення сталого розвитку України, її зміцнення як демократичної, соціальної, правової держави.

ПР24. Використовувати сучасні цифрові технології для забезпечення ефективного функціонування систем обліку, аудиту, контролю, оподаткування.

Виконання кваліфікаційної роботи ґрунтується на тісному взаємозв’язку з такими навчальними дисциплінами, як податки і податкова система, економіка підприємства, бухгалтерський облік (загальна теорія), фінансовий облік, аудит, фінансовий аналіз, економічний контроль, управлінський облік, фінанси підприємств, звітність підприємства, облік і звітність в оподаткуванні та ін.

Виконання кваліфікаційної роботи здійснюється за такими етапами:

-        вибір теми кваліфікаційної роботи, погодження її з керівником та затвердження випускаючою кафедрою;

-        добір і вивчення літератури, законодавчих актів України, нормативних й інструктивних матеріалів, матеріалів періодичної преси за темою кваліфікаційної роботи;

-        складання орієнтовного плану кваліфікаційної роботи;

-        збирання, вивчення й узагальнення практичних матеріалів (статут підприємства, організаційно-управлінська структура, штатний розпис підприємства, структура бухгалтерії, облікова політика підприємства, посадові інструкції бухгалтерів, графік документообігу, регістри бухгалтерського обліку, річна й за необхідності квартальна фінансова, податкова та статистична звітність підприємства, матеріали приміток до фінансових звітів, первинні документи, тощо);

-        узагальнення теоретичного і прикладного матеріалу за темою й погодження його з керівником кваліфікаційної роботи;

-        складання детального плану кваліфікаційної роботи, визначення обсягу та змісту матеріалів графічної частини;

-        розроблення календарного плану виконання кваліфікаційної роботи;

-        написання кваліфікаційної роботи і підготовка її презентації;

-        рецензування кваліфікаційної роботи;

-        підготовка доповіді для захисту;

-        захист кваліфікаційної роботи.

Координатор Syllabus