Навчальний курс 071БОК9 Правознавство

Освітній рівень Перший (бакалаврський)
Програма навчання Обов’язкова
Галузь знань 07 Управління та адміністрування
Спеціальність 071 Облік і оподаткування
Освітня програма Облік і оподаткування
Обсяг дисципліни 4 кредити (120 академічних годин)
Види аудиторних занять лекції (20 академічних годин), практичні заняття (20 академічних години)
Форма контролю Екзамен

Вивчення дисципліни «Правознавство» спрямоване на: формування у студентів відповідно до компетентністного підходу здатності діяти на основі правових та етичних моделей поведінки; засвоєння студентами системи знань з основ теорії держави і права та провідних галузей права (конституційного, цивільного, сімейного, трудового,  трудового, адміністративного, фінансового та кримінального); вивчення методів правового регулювання економічних відносин; ознайомлення студентів із юридичними засадами забезпечення професійної діяльності в галузі обліку та оподаткування.

Завдання дисципліни спрямовані на формування у студентів таких компетентностей:

ІК: Здатність розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми під час професійної діяльності у сфері обліку, аудиту та оподаткування або в процесі навчання, що передбачає застосування теорій та методів економічної науки і характеризується комплексністю й невизначеністю умов.

ЗК01. Здатність вчитися і оволодівати сучасними знаннями.

ЗК06. Здатність діяти на основі етичних міркувань (мотивів).

ЗК12. Здатність діяти соціально відповідально та свідомо.

ЗК14. Здатність реалізувати свої права і обов’язки як члена суспільства, усвідомлювати цінності громадянського (вільного демократичного) суспільства, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина в Україні.

ЗК15. Здатність зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності і досягнення суспільства на основі розуміння історії та закономірностей розвитку предметної області, її місця у загальній системі знань про природу і суспільство та у розвитку суспільства, техніки і технологій, вести здоровий спосіб життя.

СК04. Застосовувати знання права та податкового законодавства в практичній діяльності суб’єктів господарювання.

СК11. Демонструвати розуміння вимог щодо професійної діяльності, зумовлених необхідністю забезпечення сталого розвитку України, її зміцнення як демократичної, соціальної, правової держави.

Програмними результатами вивчення дисципліни «Правознавство» є:

ПР21. Розуміти вимоги до діяльності за спеціальністю, зумовлені необхідністю забезпечення сталого розвитку України, її зміцнення як демократичної, соціальної, правової держави.

ПР22. Розуміти і реалізувати свої права і обов’язки як члена суспільства, усвідомлювати цінності вільного демократичного суспільства, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина в Україні.

Передумовами вивчення дисципліни «Правознавство» є знання, вміння та навички, одержані під час опанування навчальних дисциплін «Основи правознавства», «Громадянська освіта», «Права людини», «Живемо за правилами», «Ми – громадяни України», «Права дитини» –  під час здобуття повної загальної середньої освіти; вивчення курсу базується на Конституції України, міжнародних договорах України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, законах України, указах і розпорядженнях Президента України, постановах і розпорядженнях Кабінету Міністрів України, інших вітчизняних підзаконних актах, правових актах міжнародних організацій, які регулюють відносини, що виникають у різних сферах життєдіяльності людини, насамперед у галузі економіки, обліку та оподаткування.

Тема 1. Основи вчення про державу;

Тема 2. Основи теорії права;

Тема 3. Основи конституційного права України;

Тема 4. Основи цивільного права України;

Тема 5. Основи сімейного права України;

Тема 6. Основи трудового права України;

Тема 7. Основи адміністративного та фінансового права України;

Тема 8. Основи кримінального права.

Координатор Syllabus