Навчальний курс 071М1ММ1 Фінансовий менеджмент

Освітній рівень Другий (магістерський)
Програма навчання Вибіркова
Галузь знань 07 Управління та адміністрування
Спеціальність 071 Облік і оподаткування
Освітня програма Облік і оподаткування
Обсяг дисципліни 4 кредити (120 академічних годин)
Види аудиторних занять лекції (22 академічні години), практичні заняття (20 академічних годин)
Форма контролю Екзамен

Вивчення дисципліни «Фінансовий менеджмент» спрямовано на формування у студентів системи теоретичних знань і практичних навичок щодо фінансового управління на підприємстві.

Завдання дисципліни спрямовані на формування у студентів таких компетентностей:

СК01. Здатність формувати та використовувати облікову інформацію для прийняття ефективних управлінських рішень на всіх рівнях управління підприємством в цілях підвищення ефективності, результативності та соціальної відповідальності бізнесу.

СК05. Здатність застосовувати методи і методики аналітичного забезпечення сучасних систем менеджменту з урахуванням стратегії розвитку підприємства в умовах невизначеності, ризику та/або асиметричності інформації.

СК 11. Здатність формувати обліково-аналітичне забезпечення економічної безпеки суб’єкта господарювання в умовах динамічного ринкового середовища.

Програмними результатами вивчення дисципліни «Фінансовий менеджмент» є:

ПР05. Володіти інноваційними технологіями, обґрунтовувати вибір та пояснювати застосовування нової методики підготовки і надання облікової інформації для потреб управління суб’єктом господарювання.

ПР10. Збирати, оцінювати та аналізувати фінансові та нефінансові дані для формування релевантної інформації в цілях прийняття управлінських рішень.

ПР15. Застосовувати наукові методи досліджень у сфері обліку, аудиту, аналізу, контролю та оподаткування та імплементувати їх у професійну діяльність та господарську практику.

ПР17. Готувати й обґрунтовувати висновки задля консультування власників, менеджменту суб’єкта господарювання та інших користувачів інформації у сфері обліку, аналізу, контролю, аудиту, оподаткування.

Опанування навчальної дисципліни передбачає попереднє вивчення таких навчальних дисциплін: «Професійна етика бухгалтерів і аудиторів» та «Міжнародні стандарти фінансової звітності».

Тема 1. Теоретико-методичні засади та механізм фінансового менеджменту.

Тема 2. Системи та методи фінансового менеджменту. Фінансове планування.

Тема 3. Концепція і методичний інструментарій оцінювання вартості грошових активів у часі та з урахуванням фактору інфляції.

Тема 4. Основи управління інвестиційною діяльністю підприємств.

Тема 5. Характеристика та методи оцінювання фінансових інструментів інвестування.

Тема 6. Управління капіталом підприємства й оптимізація його структури.

Тема 7. Управління оборотними активами підприємства.

Тема 8. Управління грошовими потоками підприємства.

Тема 9. Управління операційним прибутком.

Тема 10. Принципи складання й оцінювання фінансової звітності. Фінансова діагностика в системі антикризового фінансового управління.

Координатор Syllabus