Навчальний курс 071М1ММ3 Стратегічний аналіз

Освітній рівень Другий (магістерський)
Програма навчання Вибіркова
Галузь знань 07 Управління та адміністрування
Спеціальність 071 Облік і оподаткування
Освітня програма Облік і оподаткування
Обсяг дисципліни 4 кредити (120 академічних годин)
Види аудиторних занять лекції (22 академічні години), практичні заняття (20 академічних годин)
Форма контролю Екзамен

Метою вивчення дисципліни «Стратегічний аналіз» є засвоєння студентами належних теоретичних знань та набуття практичних навичок з методики та техніки проведення аналітичних досліджень для обґрунтування стратегічних управлінських рішень, виявлення резервів підвищення ефективності виробництва.

Завдання дисципліни спрямовані на формування у студентів фахових компетентностей:

СК01. Здатність формувати та використовувати облікову інформацію для прийняття ефективних управлінських рішень на всіх рівнях управління підприємством в цілях підвищення ефективності, результативності та соціальної відповідальності бізнесу.

СК07. Здатність формулювати завдання, удосконалювати методики та впроваджувати сучасні методи фінансового та управлінського обліку, аналізу, аудиту і оподаткування у відповідності зі стратегічними цілями підприємства.

СК09. Здатність здійснювати діяльність з консультування власників, менеджменту підприємства та інших користувачів інформації у сфері обліку, аналізу, контролю, аудиту, оподаткування.

Програмними результатами вивчення дисципліни «Стратегічний аналіз» є:

ПР05. Володіти інноваційними технологіями, обґрунтовувати вибір та пояснювати застосовування нової методики підготовки і надання облікової інформації для потреб управління суб’єктом господарювання.

ПР10. Збирати, оцінювати та аналізувати фінансові та нефінансові дані для формування релевантної інформації в цілях прийняття управлінських рішень.

ПР15. Застосовувати наукові методи досліджень у сфері обліку, аудиту, аналізу, контролю та оподаткування та імплементувати їх у професійну діяльність та господарську практику.

ПР17. Готувати й обґрунтовувати висновки задля консультування власників, менеджменту суб’єкта господарювання та інших користувачів інформації у сфері обліку, аналізу, контролю, аудиту, оподаткування.

Вивчення навчальної дисципліни ґрунтується на знанні теорії обліку та аналізу. Крім того, необхідно попереднє вивчення навчальної дисципліни «Міжнародні стандарти фінансової звітності»..

Тема 1. Стратегічний аналіз, його місце в управлінні економікою підприємства.

Тема 2. Аналіз досягнутих результатів діяльності підприємства.

Тема 3. Нормативи стратегічного аналізу.

Тема 4. Класифікація та економічне оцінювання виробничих одиниць.

Тема 5. Аналіз розподілу виробничих ресурсів у сфері виробництва.

Тема 6. Розроблення та економічне обґрунтування стратегії виробничої програми.

Тема 7. Розроблення та економічне обґрунтування стратегії фінансової програми.

Тема 8. Стратегічний аналіз структури капіталу підприємства.

Тема 9. Стратегічний аналіз фінансових показників діяльності підприємства.

Тема 10. Стратегічний аналіз інвестиційної діяльності.

Координатор Syllabus