Освітній рівень | Другий (магістерський) |
Програма навчання | Вибіркова |
Галузь знань | 07 Управління та адміністрування |
Спеціальність | 071 Облік і оподаткування |
Освітня програма | Облік і оподаткування |
Обсяг дисципліни | 4 кредити (120 академічних годин) |
Види аудиторних занять | лекції (22 академічні години), практичні заняття (20 академічних годин) |
Форма контролю | Залік |
Вивчення дисципліни «Аутсорсинг бухгалтерського обліку» спрямовано на набуття здобувачами теоретичних знань та формування практичних навичок з організації і застосування аутсорсингу бухгалтерського обліку на підприємстві.
Завдання дисципліни спрямовані на формування у студентів фахових компетентностей:
ЗК03. Навички використання інформаційних і комунікаційних технологій.
ЗК06. Здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел.
ЗК08. Здатність спілкуватися з представниками інших професійних груп різного рівня (з експертами з інших галузей знань/видів економічної діяльності).
ЗК10. Здатність діяти на основі етичних міркувань (мотивів).
ЗК11. Здатність оцінювати та забезпечувати якість виконуваних робіт.
СК02. Здатність організовувати обліковий процес та регламентувати діяльність його виконавців у відповідності з вимогами законодавства та менеджменту підприємства.
СК03. Здатність застосовувати теоретичні, методичні і практичні підходи щодо організації обліку, контролю, планування та оптимізації податкових розрахунків.
СК07. Здатність формулювати завдання, удосконалювати методики та впроваджувати сучасні методи фінансового та управлінського обліку, аналізу, аудиту і оподаткування у відповідності зі стратегічними цілями підприємства.
СК09. Здатність здійснювати діяльність з консультування власників, менеджменту підприємства та інших користувачів інформації у сфері обліку, аналізу, контролю, аудиту, оподаткування.
Програмними результатами вивчення дисципліни «Аутсорсинг бухгалтерського обліку» є:
ПР04. Організовувати, розвивати, моделювати системи обліку і координувати діяльність облікового персоналу з урахуванням потреб менеджменту суб’єктів господарювання.
ПР06. Визначати інформаційні потреби користувачів облікової інформації в управлінні підприємством, надавати консультації управлінському персоналу суб’єкта господарювання щодо облікової інформації.
ПР10. Збирати, оцінювати та аналізувати фінансові та нефінансові дані для формування релевантної інформації в цілях прийняття управлінських рішень.
ПР14. Обґрунтовувати вибір і порядок застосування управлінських інформаційних технологій для обліку, аналізу, аудиту та оподаткування в системі прийняття управлінських рішень з метою їх оптимізації.
ПР17. Готувати й обґрунтовувати висновки задля консультування власників, менеджменту суб’єкта господарювання та інших користувачів інформації у сфері обліку, аналізу, контролю, аудиту, оподаткування.
ПР18. Дотримуватися норм професійної та академічної етики, підтримувати врівноважені стосунки з членами колективу (команди), споживачами, контрагентами, контактними аудиторіями.
Оволодіння знаннями з навчальної дисципліни «Аутсорсинг бухгалтерського обліку» ґрунтується на тісному взаємозв’язку з іншими навчальними дисциплінами, зокрема з такими як: «Фінансовий облік», «Управлінський облік», «Міжнародні стандарти фінансової звітності», «Професійна етика бухгалтерів і аудиторів», «Бухгалтерський облік в управлінні підприємством», «Міжнародні стандарти аудиту і податкове консультування» та ін.
Тема 1. Виникнення і розвиток аутсорсингу, його форми, види та сфери застосування.
Тема 2. Аутсорсинг бухгалтерського обліку: сутність, види, принципи, особливості, переваги та недоліки.
Тема 3. Нормативно-правове забезпечення аутсорсингу бухгалтерського обліку на підприємстві.
Тема 4. Організація переходу підприємства на застосування аутсорсингу бухгалтерського обліку.
Тема 5. Процес аутсорсингу бухгалтерського обліку та забезпечення захисту облікової інформації.
Тема 6. Методи оцінки ефективності аутсорсингу бухгалтерського обліку.
Тема 7. Аналіз ринку аутсорсингу бухгалтерського обліку в Україні.