Навчальний курс 071М2ММ2 Державний фінансовий контроль

Освітній рівень Другий (магістерський)
Програма навчання Вибіркова
Галузь знань 07 Управління та адміністрування
Спеціальність 071 Облік і оподаткування
Освітня програма Облік і оподаткування
Обсяг дисципліни 4 кредити (120 академічних годин)
Види аудиторних занять лекції (22 академічні години), практичні заняття (20 академічних годин)
Форма контролю Диференційований залік

Вивчення дисципліни «Державний фінансовий контроль» спрямоване на формування у студентів теоретичних знань та вироблення практичних навичок з організації державного фінансового контролю, визначення його об’єктів і методу; засвоєння основних аспектів і елементів організації та методики проведення контрольно-ревізійної роботи, прийомів і способів систематизації, узагальнення, оформлення та реалізації її результатів щодо різних суб’єктів і об’єктів контролю.

Завдання дисципліни спрямовані на формування у студентів загальних та фахових компетентностей:

ЗК01. Вміння виявляти, ставити та вирішувати проблеми.

ЗК04. Здатність проведення досліджень на відповідному рівні.

ЗК06. Здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел.

ЗК11. Здатність оцінювати та забезпечувати якість виконуваних робіт.

СК01. Здатність формувати та використовувати облікову інформацію для прийняття ефективних управлінських рішень на всіх рівнях управління підприємством в цілях підвищення ефективності, результативності та соціальної відповідальності бізнесу.

СК02. Здатність організовувати обліковий процес та регламентувати діяльність його виконавців у відповідності з вимогами законодавства та менеджменту підприємства.

СК03. Здатність застосовувати теоретичні, методичні і практичні підходи щодо організації обліку, контролю, планування та оптимізації податкових розрахунків.

СК07. Здатність формулювати завдання, удосконалювати методики та впроваджувати сучасні методи фінансового та управлінського обліку, аналізу, аудиту і оподаткування у відповідності зі стратегічними цілями підприємства.

Програмними результатами вивчення дисципліни «Державний фінансовий контроль» є:

ПР01. Вміти розвивати та підвищувати свій загальнокультурний і професійний рівень, самостійно освоювати нові методи роботи та знання щодо комплексного бачення сучасних проблем економіки та управління.

ПР02. Знати теорію, методику і практику формування облікової інформації за стадіями облікового процесу і контролю для сучасних і потенційних потреб управління суб’єктами господарювання з урахуванням професійного судження.

ПР04. Організовувати, розвивати, моделювати системи обліку і координувати діяльність облікового персоналу з урахуванням потреб менеджменту суб’єктів господарювання.

ПР08. Обґрунтовувати вибір оптимальної системи оподаткування діяльності суб’єкта господарювання на підставі діючого податкового законодавства.

ПР15. Застосовувати наукові методи досліджень у сфері обліку, аудиту, аналізу, контролю та оподаткування та імплементувати їх у професійну діяльність та господарську практику.

Передумовами вивчення дисципліни «Державний фінансовий контроль» є засвоєння матеріалів таких дисциплін як «Професійна етика бухгалтерів і аудиторів», «Міжнародні стандарти фінансової звітності», «Міжнародні стандарти аудиту і податкове консультування».

Тема 1. Сутність, предмет і метод державного фінансового контролю.

Тема 2. Органи державного фінансового контролю та їх характеристика.

Тема 3. Державна аудиторська служба України: її завдання та функції.

Тема 4. Контрольно-ревізійний процес: планування та методика здійснення.

Тема 5. Державний аудит ефективності діяльності підприємств, організацій, закладів.

Тема 6. Контроль за здійсненням операцій в бюджетних установах.

Тема 7. Контроль за використанням коштів місцевих бюджетів.

Тема 8. Органи державного фінансового контролю за діяльністю суб’єктів господарювання.

Тема 9. Контроль в системі Державної казначейської служби України.

Тема 10. Контрольні функції Національного банку України.

Координатор Syllabus