Освітній рівень | Другий (магістерський) |
Програма навчання | Обов’язкова |
Галузь знань | 07 Управління та адміністрування |
Спеціальність | 071 Облік і оподаткування |
Освітня програма | Облік і оподаткування |
Обсяг дисципліни | 4 кредити (120 академічних годин) |
Види аудиторних занять | лекції (24 академічних годин), практичні заняття (24 академічних годин) |
Форма контролю | Диференційований залік |
Вивчення дисципліни «Обліково-аналітичне забезпечення економічної безпеки підприємства» спрямоване на формування у студентів фундаментальних знань і практичних навичок щодо організації та управління обліково-аналітичним забезпеченням економічної безпеки підприємства.
Вивчення дисципліни забезпечує отримання студентами ряду спеціальних компетентностей:
СК01. Здатність формувати та використовувати облікову інформацію для прийняття ефективних управлінських рішень на всіх рівнях управління підприємством в цілях підвищення ефективності, результативності та соціальної відповідальності бізнесу.
СК04. Здатність формувати фінансову звітність за міжнародними стандартами, коректно інтерпретувати, оприлюднювати й використовувати відповідну інформацію для прийняття ефективних управлінських рішень.
СК05. Здатність застосовувати методи і методики аналітичного забезпечення сучасних систем менеджменту з урахуванням стратегії розвитку підприємства в умовах невизначеності, ризику та/або асиметричності інформації.
СК07. Здатність формулювати завдання, удосконалювати методики та впроваджувати сучасні методи фінансового та управлінського обліку, аналізу, аудиту і оподаткування у відповідності зі стратегічними цілями підприємства.
СК08. Здатність виконувати адміністративно-управлінські функції у сфері діяльності суб’єктів господарювання, органів державного сектору.
СК11. Здатність формувати обліково-аналітичне забезпечення економічної безпеки суб’єкта господарювання в умовах динамічного ринкового середовища.
Програмними результатами вивчення дисципліни «Обліково-аналітичне забезпечення економічної безпеки підприємства» є:
ПР02. Знати теорію, методику і практику формування облікової інформації за стадіями облікового процесу і контролю для сучасних і потенційних потреб управління суб’єктами господарювання з урахуванням професійного судження.
ПР05. Володіти інноваційними технологіями, обґрунтовувати вибір та пояснювати застосовування нової методики підготовки і надання облікової інформації для потреб управління суб’єктом господарювання.
ПР06. Визначати інформаційні потреби користувачів облікової інформації в управлінні підприємством, надавати консультації управлінському персоналу суб’єкта господарювання щодо облікової інформації.
ПР09. Формувати фінансову звітність за національними та міжнародними стандартами для суб’єктів господарювання на корпоративному рівні, оприлюднювати й використовувати відповідну інформацію для прийняття управлінських рішень.
ПР10. Збирати, оцінювати та аналізувати фінансові та нефінансові дані для формування релевантної інформації в цілях прийняття управлінських рішень.
ПР20. Вміти формувати та структурувати обліково-аналітичне забезпечення економічної безпеки суб’єкта господарювання в умовах динамічного ринкового середовища.
Оволодіння знаннями з навчальної дисципліни «Обліково-аналітичне забезпечення економічної безпеки підприємства» ґрунтується на попередньому отриманні знань з ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності.
Тема 1. Теоретичні засади формування системи економічної безпеки підприємства.
Тема 2. Поняття обліково-аналітичного забезпечення економічної безпеки.
Тема 3. Обліково-аналітична інформація в системі інформаційного забезпечення економічної безпеки підприємства.
Тема 4. Організація обліково-аналітичного забезпечення економічної безпеки суб'єктів господарювання.
Тема 5. Організація безпеки обліково-аналітичної інформації на підприємстві.
Тема 6. Обліково-аналітичне забезпечення як основа формування збалансованої системи показників економічної безпеки підприємства.
Тема 7. Обліково-аналітичне забезпечення в управлінні ризиками суб’єкта господарювання. Організація процесу діагностики кризових явищ на підприємстві.
Тема 8. Система забезпечення економічної безпеки суб'єктів господарювання.
Тема 9. Організація системи захисту комерційної таємниці підприємства.
Тема 10. Економічна розвідка як сучасний інструмент економічної безпеки.