Навчальний курс 071МОК2 Методологія наукових досліджень

Освітній рівень Другий (магістерський)
Програма навчання Обов’язкова
Галузь знань 07 Управління та адміністрування
Спеціальність 071 Облік і оподаткування
Освітня програма Облік і оподаткування
Обсяг дисципліни 3 кредити (90 академічних годин)
Види аудиторних занять лекції (16 академічних годин), практичні заняття (14 академічних годин)
Форма контролю Диференційований залік

Вивчення дисципліни «Методологія наукових досліджень» спрямоване на ознайомлення студентів із необхідними знаннями про організацію та проведення наукових досліджень, а також підготовка їх до самостійного виконання наукової роботи.

Завдання дисципліни спрямовані на формування у студентів фахових компетентностей:
ЗК01. Вміння виявляти, ставити та вирішувати проблеми.
ЗК04. Здатність проведення досліджень на відповідному рівні.
ЗК05. Здатність генерувати нові ідеї (креативність).
ЗК06. Здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел.
СК10. Здатність проводити наукові дослідження з метою вирішення актуальних завдань теорії, методики, організації та практики обліку, аудиту, аналізу, контролю та оподаткування.

Програмними результатами вивчення дисципліни «Методологія наукових досліджень» є:
ПР01. Вміти розвивати та підвищувати свій загальнокультурний і професійний рівень, самостійно освоювати нові методи роботи та знання щодо комплексного бачення сучасних проблем економіки та управління.
ПР05. Володіти інноваційними технологіями, обґрунтовувати вибір та пояснювати застосовування нової методики підготовки і надання облікової інформації для потреб управління суб’єктом господарювання.
ПР15. Застосовувати наукові методи досліджень у сфері обліку, аудиту, аналізу, контролю та оподаткування та імплементувати їх у професійну діяльність та господарську практику.
ПР19. Вміти проектувати, планувати і проводити пошукові і розвідувальні роботи, здійснювати їх інформаційне, методичне, матеріальне, фінансове та кадрове забезпечення.

Оволодіння знаннями ґрунтується на тісному взаємозв’язку з іншими навчальними дисциплінами, зокрема з такими як: «Філософія», «Макроекономіка», «Мікроекономіка», «Вища та прикладна математика» та ін.

Тема 1. Наука та наукові дослідження. Організація науково-дослідної діяльності в Україні.

Тема 2. Основні принципи науки і наукового пізнання.

Тема 3. Методологія і методи наукових досліджень.

Тема 4. Організація наукового дослідження та оцінка його ефективності.

Тема 5. Інформаційна база наукового дослідження.

Тема 6. Методика теоретичних та експериментальних досліджень.

Тема 7. Моделювання в наукових дослідженнях.

Тема 8. Курсова, бакалаврська, дипломна та магістерська роботи: написання, оформлення апробація результатів та захист.

Координатор Syllabus