Навчальний курс 071МОК3 Професійна етика бухгалтерів і аудиторів

Освітній рівень Другий (магістерський)
Програма навчання Обов’язкова
Галузь знань 07 Управління та адміністрування
Спеціальність 071 Облік і оподаткування
Освітня програма Облік і оподаткування
Обсяг дисципліни 3 кредити (90 академічних годин)
Види аудиторних занять лекції (16 академічних годин), практичні заняття (14 академічних годин)
Форма контролю Диференційований залік

Вивчення дисципліни «Професійна етика бухгалтерів і аудиторів» спрямоване на формування у студентів теоретичних знань та практичних навичок про використання міжнародних норм та принципів поведінки професійних бухгалтерів, визнання відповідальності перед громадськістю.

Завдання дисципліни спрямовані на формування у студентів фахових компетентностей:

ЗК 8 Здатність спілкуватися з представниками інших професійних груп різного рівня (з експертами з інших галузей знань/видів економічної діяльності).

ЗК 10. Здатність діяти на основі етичних міркувань (мотивів).

Програмними результатами вивчення дисципліни «Професійна етика бухгалтерів і аудиторів» є:

ПР01 Вміти розвивати та підвищувати свій загальнокультурний і професійний рівень, самостійно освоювати нові методи роботи та знання щодо комплексного бачення сучасних проблем економіки та управління.

ПР13 Знати міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду, іншого надання впевненості та супутні послуги з дотриманням вимог професійної етики.

ПР16 Здійснювати публічні ділові і наукові комунікації задля вирішення комунікативних завдань державною та іноземними мовами.

ПР18 Дотримуватися норм професійної та академічної етики, підтримувати врівноважені стосунки з членами колективу (команди), споживачами, контрагентами, контактними аудиторіями.

Оволодіння знаннями з навчальної дисципліни «Професійна етика бухгалтерів і аудиторів» базується на ґрунтовних знаннях теорії ведення обліку. Необхідно попереднє вивчення таких навчальних дисциплін як «Фінансовий облік» та «Аудит».

Тема 1. Професійна етика: виникнення та призначення в суспільстві.

Тема 2. Професійна етика працівників економічних спеціальностей.

Тема 3. Кодекс професійної етики бухгалтерів та аудиторів та загрози дотримання етичних норм.

Тема 4. Конфлікт інтересів та порядок його врегулювання.

Тема 5. Етика ділового спілкування.

Тема 6. Регулювання професії бухгалтера та аудитора на сучасному етапі.

Тема 7. Етика для професійних бухгалтерів-практиків (аудиторів).

Тема 8. Етика для працівників державної податкової служби України.

Координатор Syllabus