Навчальний курс 071МОК4 Організація і методика аудиту

Освітній рівень Другий (магістерський)
Програма навчання Обов’язкова
Галузь знань 07 Управління та адміністрування
Спеціальність 071 Облік і оподаткування
Освітня програма Облік і оподаткування
Обсяг дисципліни 3 кредити (90 академічних годин)
Види аудиторних занять лекції (16 академічних годин), практичні заняття (14 академічних годин)
Форма контролю Екзамен

Вивчення дисципліни «Організація і методика аудиту» спрямовано на формування у студентів базових теоретичних знань та практичних навичок з організації роботи аудиторської фірми і праці аудиторів, проведення аудиторської перевірки, що є підґрунтям для прийняття обґрунтованих управлінських рішень на всіх рівнях управління підприємством.

Завдання дисципліни спрямовані на формування у студентів таких компетентностей:

ЗК01. Вміння виявляти, ставити та вирішувати проблеми.

ЗК10. Здатність діяти на основі етичних міркувань (мотивів).

ЗК11. Здатність оцінювати та забезпечувати якість виконуваних робіт.

СК06. Використовувати міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду, іншого надання впевненості та супутніх послуг з дотриманням вимог професійної етики в процесі практичної діяльності.

СК09. Здатність здійснювати діяльність з консультування власників, менеджменту підприємства та інших користувачів інформації у сфері обліку, аналізу, контролю, аудиту, оподаткування.

Програмними результатами вивчення дисципліни «Організація і методика аудиту» є:

ПР01. Вміти розвивати та підвищувати свій загальнокультурний і професійний рівень, самостійно освоювати нові методи роботи та знання щодо комплексного бачення сучасних проблем економіки та управління.

ПР04. Організовувати, розвивати, моделювати системи обліку і координувати діяльність облікового персоналу з урахуванням потреб менеджменту суб’єктів господарювання.

ПР07. Розробляти внутрішньофірмові стандарти і форми управлінської та іншої звітності суб’єктів господарювання.

ПР16. Здійснювати публічні ділові і наукові комунікації задля вирішення комунікативних завдань державною та іноземними мовами.

ПР18. Дотримуватися норм професійної та академічної етики, підтримувати врівноважені стосунки з членами колективу (команди), споживачами, контрагентами, контактними аудиторіями.

Оволодіння знаннями з навчальної дисципліни «Організація і методика аудиту» ґрунтується на тісному взаємозв’язку з іншими навчальними дисциплінами, зокрема з такими як: «Професійна етика бухгалтерів і аудиторів», «Міжнародні стандарти аудиту і податкове консультування», «Міжнародні стандарти фінансової звітності».

Тема 1. Предмет, метод і об’єкти аудиту. Організація діяльності і контроль якості роботи аудиторської фірми і праці аудиторів

Тема 2. Організація процесу аудиторської перевірки фінансової звітності та її інформаційне забезпечення

Тема 3. Аудит установчих документів, облікової політики та власного капіталу підприємства

Тема 4. Аудиторська перевірка активів підприємства