Освітній рівень | Другий (магістерський) |
Програма навчання | Обов’язкова |
Галузь знань | 07 Управління та адміністрування |
Спеціальність | 071 Облік і оподаткування |
Освітня програма | Облік і оподаткування |
Обсяг дисципліни | 4 кредити (120 академічних годин) |
Види аудиторних занять | лекції (24 академічні години), практичні заняття (24 академічні години) |
Форма контролю | Екзамен |
Вивчення дисципліни «Організація бухгалтерського обліку і контролю в управлінні підприємством» спрямовано на набуття здобувачами теоретичних знань та формування практичних навичок з організації облікового, контрольного та аналітичного процесу як складової частини системи управління підприємством.
Завдання дисципліни спрямовані на формування у студентів фахових компетентностей:
ЗК11. Здатність оцінювати та забезпечувати якість виконуваних робіт.
СК02. Здатність організовувати обліковий процес та регламентувати діяльність його виконавців у відповідності з вимогами законодавства та менеджменту підприємства.
СК03. Здатність застосовувати теоретичні, методичні і практичні підходи щодо організації обліку, контролю, планування та оптимізації податкових розрахунків.
СК07. Здатність формулювати завдання, удосконалювати методики та впроваджувати сучасні методи фінансового та управлінського обліку, аналізу, аудиту і оподаткування у відповідності зі стратегічними цілями підприємства.
СК08. Здатність виконувати адміністративно-управлінські функції у сфері діяльності суб’єктів господарювання, органів державного сектору.
Програмними результатами вивчення дисципліни «Організація бухгалтерського обліку і контролю в управлінні підприємством» є:
ПР02. Знати теорію, методику і практику формування облікової інформації за стадіями облікового процесу і контролю для сучасних і потенційних потреб управління суб’єктами господарювання з урахуванням професійного судження.
ПР04. Організовувати, розвивати, моделювати системи обліку і координувати діяльність облікового персоналу з урахуванням потреб менеджменту суб’єктів господарювання.
ПР05. Володіти інноваційними технологіями, обґрунтовувати вибір та пояснювати застосовування нової методики підготовки і надання облікової інформації для потреб управління суб’єктом господарювання.
ПР07. Розробляти внутрішньо-фірмові стандарти і форми управлінської та іншої звітності суб’єктів господарювання.
ПР11. Розробляти та оцінювати ефективність системи контролю суб’єктів господарювання.
Оволодіння знаннями з навчальної дисципліни «Організація бухгалтерського обліку і контролю в управлінні підприємством» ґрунтується на тісному взаємозв’язку з іншими навчальними дисциплінами, зокрема з такими як: «Фінансовий облік», «Управлінський облік», «Менеджмент», «Звітність підприємств», «Облік і звітність в оподаткуванні», «Електронний документообіг і звітність підприємства», «Міжнародні стандарти фінансової звітності», «Професійна етика бухгалтерів і аудиторів», «Бухгалтерський облік в управлінні підприємством», «Міжнародні стандарти аудиту і податкове консультування», «Облікові інформаційні системи в управлінні підприємством», «Обліково-аналітичне забезпечення економічної безпеки підприємства» та ін.
Тема 1. Теоретичні засади, принципи та інструментарій організації бухгалтерського обліку і контролю в системі управління підприємством.
Тема 2. Нормативно-правове забезпечення бухгалтерського обліку і контролю та облікова політика підприємства.
Тема 3. Організація облікового процесу, формування і функціонування облікових підрозділів.
Тема 4. Організація документування господарських операцій та документообігу.
Тема 5. Організація обліку активів, капіталу та зобов’язань на підприємстві.
Тема 6. Організаційні засади обліку доходів, витрат та фінансових результатів діяльності підприємства.
Тема 7. Організація управлінського обліку та узагальнення даних для цілей управління підприємством.
Тема 8. Формування та використання фінансової, управлінської й податкової звітності в управлінні підприємством.
Тема 9. Бухгалтерський контроль та юридична відповідальність на підприємстві.
Тема 10. Забезпечення ефективного функціонування системи бухгалтерського обліку і контролю та планування її розвитку.