Навчальний курс 071МОК7 Бухгалтерський облік в управлінні підприємством

Освітній рівень Другий (магістерський)
Програма навчання Обов’язкова
Галузь знань 07 Управління та адміністрування
Спеціальність 071 Облік і оподаткування
Освітня програма Облік і оподаткування
Обсяг дисципліни 4 кредити (120 академічних годин)
Види аудиторних занять лекції (24 академічні години), практичні заняття (24 академічні години)
Форма контролю Екзамен

Вивчення дисципліни «Бухгалтерський облік в управлінні підприємством» спрямоване на формування у студентів системи знань з підготовки облікової інформації для прийняття обґрунтованих управлінських рішень на всіх рівнях управління підприємством.

Завдання дисципліни спрямовані на формування у студентів фахових компетентностей:

ЗК02. Здатність спілкуватися іноземною мовою.

ЗК07. Здатність працювати в міжнародному контексті.

СК03. Здатність застосовувати теоретичні, методичні і практичні підходи щодо організації обліку, контролю, планування та оптимізації податкових розрахунків.

СК06. Використовувати міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду, іншого надання впевненості та супутніх послуг з дотриманням вимог професійної етики в процесі практичної діяльності.

СК07. Здатність формулювати завдання, удосконалювати методики та впроваджувати сучасні методи фінансового та управлінського обліку, аналізу, аудиту і оподаткування у відповідності зі стратегічними цілями підприємства.

СК09. Здатність здійснювати діяльність з консультування власників, менеджменту підприємства та інших користувачів інформації у сфері обліку, аналізу, контролю, аудиту, оподаткування.

СК 11. Здатність формувати обліково-аналітичне забезпечення економічної безпеки суб’єкта господарювання в умовах динамічного ринкового середовища.

Програмними результатами вивчення дисципліни «Бухгалтерський облік в управлінні підприємством» є:

ПР02. Знати теорію, методику і практику формування облікової інформації за стадіями облікового процесу і контролю для сучасних і потенційних потреб управління суб’єктами господарювання з урахуванням професійного судження.

ПР03. Вільно спілкуватися іноземною мовою усно і письмово при обговоренні результатів досліджень та інновацій.

ПР08. Обґрунтовувати вибір оптимальної системи оподаткування діяльності суб’єкта господарювання на підставі діючого податкового законодавства.

ПР12. Обґрунтовувати інноваційні підходи до інформаційного забезпечення системи контролю використання ресурсного потенціалу суб’єктів господарювання та органів державного сектору з урахуванням стратегії розвитку бізнесу.

ПР13. Знати міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду, іншого надання впевненості та супутні послуги з дотриманням вимог професійної етики.

ПР14. Обґрунтовувати вибір і порядок застосування управлінських інформаційних технологій для обліку, аналізу, аудиту та оподаткування в системі прийняття управлінських рішень з метою їх оптимізації.

ПР17. Готувати й обґрунтовувати висновки задля консультування власників, менеджменту суб’єкта господарювання та інших користувачів інформації у сфері обліку, аналізу, контролю, аудиту, оподаткування.

ПР 20. Вміти формувати та структурувати обліково-аналітичне забезпечення економічної безпеки суб’єкта господарювання в умовах динамічного ринкового середовища.

Оволодіння знаннями з навчальної дисципліни «Бухгалтерський облік в управлінні підприємством» ґрунтується на тісному взаємозв’язку з іншими навчальними дисциплінами, зокрема з такими як: «Бухгалтерський облік (загальна теорія)», «Фінансовий облік», «Управлінський облік» та ін.

Тема 1. Суть і місце облікової інформації в управлінні підприємством.

Тема 2. Бухгалтерський облік в інформаційній системі управління підприємством.

Тема 3. Принципи, методики і техніки підготовки управлінської бухгалтерської звітності.

Тема 4. Якість облікової інформації та бухгалтерського обліку.

Тема 5. Облікова політика в ціноутворенні.

Тема 6. Інструментарій бухгалтерського обліку та звітності в управлінні підприємством.

Тема 7. Оцінка очікуваних витрат для прогнозування та прийняття управлінських рішень.

Тема 8. Бухгалтерський облік в управлінні вартістю підприємства.

Тема 9. Збалансована система показників в стратегічному управлінні підприємством.

Тема 10. Бухгалтерський облік в управлінні ризиками.

Тема 11. Бухгалтерський облік при прийнятті соціальних та екологічних рішень.

Координатор Syllabus