Навчальний курс 075БОК10 Вища математика, теорія ймовірності і математична статистика

Освітній рівень

Перший (бакалаврський)

Програма навчання

Обов’язкова

Галузь знань

07 Управління та адміністрування

Спеціальність

075 Маркетинг

Освітня програма

Обсяг дисципліни

6 кредитів (180 академічних годин)

Види аудиторних занять

лекції (32 академічні години),

практичні заняття (28 академічних годин)

Форма контролю

1 семестр – диференційований залік,

2 семестр – екзамен

Вивчення дисципліни «Вища математика, теорія ймовірності і математична статистика» має на меті знайомство та вивчення студентами основ математичного апарату, необхідного для розв’язування теоретичних і практичних задач при вивченні спеціальних дисциплін учбового плану та у роботі після закінчення університету; вироблення первинних навичок математичного дослідження прикладних задач; розвинення логічного мислення..

Завдання дисципліни спрямовані на формування у студентів фахових компетентностей:

ІК. Здатність вирішувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми у сфері маркетингової діяльності або у процесі навчання, що передбачає застосування відповідних теорій та методів і характеризується комплексністю та невизначеністю умов.

ЗК3. Здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу.

ЗК4. Здатність вчитися і оволодівати сучасними знаннями.

Програмними результатами вивчення дисципліни «Вища математика, теорія ймовірності і математична статистика» є:

Р2. Аналізувати і прогнозувати ринкові явища та процеси на основі застосування фундаментальних принципів, теоретичних знань і прикладних навичок здійснення маркетингової діяльності.

Р12. Виявляти навички самостійної роботи, гнучкого мислення, відкритості до нових знань, бути критичним і самокритичним.

Р16. Відповідати вимогам, які висуваються до сучасного маркетолога, підвищувати рівень особистої професійної підготовки

Оволодіння знаннями з вищої математики, теорії ймовірностей і математичної статистики  ґрунтується на знаннях з елементарної математики.

Зміст курсу

Зміст навчальної дисципліни

Тема 1. Прогресії. Математика фінансів.

Тема 2. Визначники. Матриці.

Тема 3. Системи лінійних алгебраїчних рівнянь. Прикладні задачі.

Тема 4. Вектори. Дії з векторами.

Тема 5. Прямі лінії та площини. Системи лінійних нерівностей.

Тема 6. Диференціювання функцій.

Тема 7. Застосування диференціального числення. Прикладні задачі.

Тема 8. Невизначений інтеграл.

Тема 9. Визначений інтеграл. Невласні інтеграли. Застосування визначеного інтеграла. Прикладні задачі.

Тема 10. Функції кількох змінних та їх диференціювання.

Тема 11. Застосування диференціального числення функцій кількох змінних. Прикладні задачі.

Тема 12. Комбінаторика. Випадкові події. Класичне, геометричне та статистичне означення ймовірності.

Тема 13. Основні теореми теорії ймовірностей.

Тема 14. Повторні незалежні випробування.

Тема 15. Випадкові величини, числові характеристики та закони розподілу ДВВ.

Тема 16. Закон великих чисел. Нерівність Чебишова. Теорема Чебишева та її значення для практики. Теорема Бернуллі.

Тема 17. Функція розподілу, щільність розподілу, закони розподілу НВВ, основні розподіли.

Тема 18. Багатовимірні випадкові величини та їх закон розподілу.

Тема 19. Елементи математичної статистики. Основні поняття. Полігон і гістограма частот.

Тема 20. Емпірична функція розподілу.

Тема 21. Статистичні оцінки параметрів розподілу.

Координатор Syllabus