|
Вивчення дисципліни має на меті формування у здобувачів системи теоретичних знань й практичних умінь про категорії, поняття, механізми забезпечення функціонування, розвитку та регулювання господарських правовідносин в Україні; засвоєння основ правового регулювання економіки; з’ясування засад юридичного забезпечення підприємницької діяльності.
Завдання дисципліни спрямовані на формування у студентів фахових компетентностей:
ІК. Здатність розв’язувати складні спеціалізовані завдання та проблеми у сфері підприємницької, торговельної діяльності або в процесі навчання, що передбачає застосування теорій та методів організації і функціонування підприємницьких, торговельних структур і характеризується комплексністю та невизначеністю умов.
ЗК2 Здатність застосовувати отримані знання в практичних ситуаціях.
ЗК10 Здатність діяти відповідально та свідомо.
ЗК11 Здатність реалізувати свої права і обов’язки як члена суспільства, усвідомлювати цінності громадянського (вільного демократичного) суспільства та необхідність його сталого розвитку, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина в Україні.
ЗК13 Здатність ухвалювати рішення та діяти, дотримуючись принципу неприпустимості корупції та будь-яких інших проявів недоброчесності.
СК2 Здатність обирати та використовувати відповідні методи, інструментарій для обґрунтування рішень щодо створення, функціонування підприємницьких і торговельних структур.
СК3 Здатність здійснювати діяльність у взаємодії суб’єктів ринкових відносин
СК6 Здатність здійснювати діяльність з дотримання вимог нормативно-правових документів у сфері підприємництва та торгівлі.
СК8 Здатність застосовувати основи обліку та оподаткування в підприємницькій і торговельній діяльності.
СК10 Здатність до бізнес-планування, оцінювання кон’юнктури ринків і результатів діяльності у сфері підприємництва та торгівлі з урахуванням ризиків.
Програмними результатами вивчення дисципліни є:
ПРН2. Застосовувати набуті знання для виявлення, постановки, вирішення завдань за різних практичних ситуацій в підприємницькій та торговельній діяльності.
ПРН8. Застосовувати одержані знання й уміння для ініціювання та реалізації заходів у сфері збереження навколишнього природного середовища і здійснення безпечної діяльності підприємницьких та торговельних структур.
ПРН9. Знати вимоги до діяльності за спеціальністю, зумовлені необхідністю забезпечення сталого розвитку України, її зміцнення як демократичної, соціальної і правової держави.
ПРН10. Діяти соціально відповідально на основі етичних, культурних, наукових цінностей і досягнень суспільства.
ПРН13. Використовувати знання форм взаємодії суб’єктів ринкових відносин для забезпечення діяльності підприємницьких та торговельних структур.
ПРН16. Знати нормативно-правове забезпечення діяльності підприємницьких та торговельних структур і застосовувати його на практиці.
ПРН17. Вирішувати професійні завдання з організації діяльності підприємницьких та торговельних структур і розв’язувати проблеми у кризових ситуаціях з урахуванням зовнішніх та внутрішніх впливів.
ПРН21. Застосовувати набуті знання для запобігання корупції та будь-яким проявам недоброчесності в підприємницькій та торговельній діяльності.
Передумовами вивчення дисципліни є знання отримані в закладах середньої освіти, «Економіка підприємства».
Тема 1. Поняття, система та норми підприємницького права.
Тема 2. Джерела підприємницького права.
Тема 3. Правовий статус суб’єктів підприємницької діяльності.
Тема 4. Легітимація та припинення діяльності суб’єктів підприємництва.
Тема 5. Правовий режим майна суб’єктів підприємницької діяльності.
Тема 6. Господарські договори у підприємницькій діяльності.
Тема 7. Відповідальність за правопорушення у сфері підприємництва.
Тема 8. Правове регулювання економічної конкуренції.
Тема 9. Захист прав та законних інтересів суб’єктів підприємницької діяльності.
Тема 10. Правове регулювання окремих сфер підприємництва.