|
Вивчення дисципліни «Зовнішньоекономічна діяльність» спрямоване на формування у студентів системи компетентностей на основі оволодіння теоретичними знаннями та практичними навичками щодо теоретико-методологічних та соціально-економічних аспектів і механізмів забезпечення функціонування, розвитку та регулювання зовнішньоекономічної діяльності.
Завдання дисципліни спрямовані на формування у студентів фахових компетентностей:
ІК. Здатність розв’язувати складні спеціалізовані завдання та проблеми у сфері підприємницької, торговельної діяльності або в процесі навчання, що передбачає застосування теорій та методів організації і функціонування підприємницьких, торговельних структур і характеризується комплексністю та невизначеністю умов.
ЗК2. Здатність застосовувати отримані знання в практичних ситуаціях.
ЗК8. Здатність виявляти ініціативу та підприємливість.
СК3. Здатність здійснювати діяльність у взаємодії суб’єктів ринкових відносин.
СК7. Здатність визначати і виконувати професійні завдання з організації діяльності підприємницьких, та торговельних структур.
СК9. Здатність до організації зовнішньоекономічної діяльності підприємницьких і торговельних структур.
Програмними результатами вивчення дисципліни «Зовнішньоекономічна діяльність» є:
ПРН2. Застосовувати набуті знання для виявлення, постановки, вирішення завдань за різних практичних ситуацій в підприємницькій та торговельній діяльності.
ПРН5. Організовувати пошук, самостійний відбір, якісну обробку інформації з різних джерел для формування банків даних у сфері підприємництва та торгівлі.
ПРН7. Демонструвати підприємливість в різних напрямах професійної діяльності та брати відповідальність за результати.
ПРН9. Знати вимоги до діяльності за спеціальністю, зумовлені необхідністю забезпечення сталого розвитку України, її зміцнення як демократичної, соціальної і правової держави.
ПРН12. Володіти методами та інструментарієм для обґрунтування управлінських рішень щодо створення й функціонування підприємницьких та торговельних структур.
ПРН13. Використовувати знання форм взаємодії суб’єктів ринкових відносин для забезпечення діяльності підприємницьких та торговельних структур.
ПРН17. Вирішувати професійні завдання з організації діяльності підприємницьких та торговельних структур і розв’язувати проблеми у кризових ситуаціях з урахуванням зовнішніх та внутрішніх впливів.
ПРН19. Застосовувати знання й уміння для забезпечення ефективної організації зовнішньоекономічної діяльності підприємницьких та торговельних структур з урахуванням ринкової кон’юнктури і діючих правових норм.
Попередньо опановані дисципліни: Економіка підприємництва, Ціни і ціноутворення.
Тема 1. Зовнішньоекономічна діяльність та її роль у розвитку національної економіки.
Тема 2. Митно-тарифне регулювання зовнішньоекономічної діяльності.
Тема 3. Нетарифне регулювання зовнішньоекономічної діяльності.
Тема 4. Валютне регулювання зовнішньоекономічної діяльності в Україні. Тема 5. Ціноутворення у зовнішньоекономічній діяльності підприємства. Тема 6. Торговельно-посередницька діяльність на зовнішньому ринку.
Тема 7. Структура і зміст зовнішньоекономічних контрактів.
Тема 8. Економічний аналіз зовнішньоекономічної діяльності підприємств. Тема 9. Транспортне обслуговування зовнішньоекономічної діяльності.