Вивчення дисципліни має на меті формування у студентів знань про сутність соціально-політичних процесів, що відбувалися в минулому й відбуваються в сучасній Україні, їх об’єктивну зумовленість, взаємозв’язки та взаємозалежності, формування в студентів системи історичних знань про етногенез українського народу, культуру як специфічний і унікальний феномен людства та закономірності культурного процесу в Україні, вивчення української культури в розвитку, єдності та суперечності різноманітних процесів і тенденцій у ній. Завдання дисципліни спрямовані на формування у студентів фахових компетентностей: ІК: Здатність розв’язувати складні спеціалізовані завдання та проблеми у сфері підприємницької, торговельної діяльності або в процесі навчання, що передбачає застосування теорій та методів організації і функціонування підприємницьких, торговельних структур і характеризується комплексністю та невизначеністю умов. ЗК 6: Здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел. ЗК 9: Прагнення до збереження навколишнього середовища. ЗК 11: Здатність реалізувати свої права і обов’язки як члена суспільства, усвідомлювати цінності громадянського (вільного демократичного) суспільства та необхідність його сталого розвитку, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина в Україні. ЗК 12: Здатність зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності і досягнення суспільства на основі розуміння історії та закономірностей розвитку предметної області, її місця у загальній системі знань про природу і суспільство та у розвитку суспільства, техніки і технологій, використовувати різні види та форми рухової активності для активного відпочинку та ведення здорового способу життя. Програмними результатами вивчення дисципліни є: ПРН 5. Організовувати пошук, самостійний відбір, якісну обробку інформації з різних джерел для формування банків даних у сфері підприємництва та торгівлі. ПРН 9. Знати вимоги до діяльності за спеціальністю, зумовлені необхідністю забезпечення сталого розвитку України, її зміцнення як демократичної, соціальної і правової держави. ПРН 10. Діяти соціально відповідально на основі етичних, культурних, наукових цінностей і досягнень суспільства. Передумовами вивчення дисципліни є набуті студентами знання під час отримання повної загальної середньої освіти. |
Тема 1. Національна історія та культура як складники формування української державності. Загальне поняття про культуру, її матеріальні та духовні цінності.
Тема 2. Прадавня історія та культура на українських землях. Етногенез українського народу.
Тема 3. Історія та культура Русі-України.
Тема 4. Історія та культура Галицько-Волинської держави.
Тема 5. Литовсько-Польська доба в історії та культурі України (ХІV – перша половина ХVІІ ст.).
Тема 6. Україна та її культура в епоху Бароко та Просвітництва (друга половина ХVІІ – ХVІІІ ст.).
Тема 7. Українські землі у складі двох імперій – Російської та Австро-Угорської. Українське національно-культурне відродження (ХІХ – початок ХХ ст.).
Тема 8. Новітня українська історія та культура.