Навчальний курс 076ОК10 Вища математика, теорія ймовірності і математична статистика

Освітній рівень Перший (бакалаврський)
Програма навчання Обов’язкова
Галузь знань 07 Управління та адміністрування
Спеціальність 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність
Освітня програма Економіка бізнесу
Обсяг дисципліни 6 кредитів (180 академічних годин)
Види аудиторних занять лекції (32 академічні години), практичні заняття ( 32 академічні години)
Форма контролю Диференційований залік (1 семестр) / Екзамен (2 семестр)

Вивчення дисципліни «Вища математика, теорія ймовірності і математична статистика» зобов’язує знайомство та вивчення студентами основ математичного апарату, необхідного для розв’язування теоретичних і практичних задач при вивченні спеціальних дисциплін учбового плану та у роботі після закінчення університету; вироблення первинних навичок математичного дослідження прикладних задач; розвинення логічного мислення.

Завдання дисципліни спрямовані на формування у студентів фахових компетентностей:

ЗК1: Здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу.

ЗК2: Здатність застосовувати отримані знання в практичних ситуаціях.

СК1: Критичне осмислення теоретичних засад підприємницької, торговельної та біржової діяльності.

Програмними результатами вивчення дисципліни «Вища математика, теорія ймовірності і математична статистика» є:

ПРН1. Використовувати базові знання з підприємництва, торгівлі і біржової діяльності й уміння критичного мислення, аналізу та синтезу в професійних цілях.

ПРН5. Організовувати пошук, самостійний відбір, якісну обробку інформації з різних джерел для формування банків даних у сфері підприємництва, торгівлі та біржової діяльності.

Тема 1. Прогресії. Математика фінансів.

Тема 2. Визначники. Мінори й алгебраїчні доповнення.

Тема 3.Системи лінійних алгебраїчних рівнянь. Розв’язування СЛАР.

Тема 4. Геометричні вектори. Вектори, способи завдання, лінійні операції. Прямі лінії та площини.

Тема 5. Системи лінійних нерівностей.

Тема 6. Диференціювання функцій. Похідна, означення, практичні тлумачення, прості застосування.

Тема 7. Диференціал, геометричне тлумачення, інваріантність форми першого диференціала. Застосування.

Тема 8. Невизначений інтеграл. Первісна та її властивості.

Тема 9. Визначений інтеграл. Застосування визначеного інтеграла.

Тема 10. Функції кількох змінних та їх диференціювання. Границі, неперервність.

Тема 11. Геометричне тлумачення. Застосування. Похідна складеної функції, повна похідна.

Тема 12. Елементи комбінаторики. Класичне означення ймовірностей.

Тема 13. Основні теореми теорії ймовірностей.

Тема 14.Елементи математичної статистики.

Тема 15. Розв’язання задач засобами Excel.

Координатор Syllabus