Навчальний курс 103Б1М4 Геологічний супровід геологорозвідувальних робіт

Освітній рівень

Перший  (бакалаврський)

Програма навчання

Вибіркова

Галузь знань

10 Природничі науки

Спеціальність

103 Науки про Землю

Освітня програма

Геологія нафти і газу

Обсяг дисципліни

5
Види аудиторних занять лекції (24 академічних годин), практичні (18 академічних годин), лабораторні (10 академічних годин)

Форма контролю

Екзамен

Мета навчальної дисципліни полягає у системному поглибленні знань з проведення геологорозвідувальних робіт з метою отримання максимальної інформації для виділення перспективних об’єктів, що включає обгрунтування та уточнення моделі будови конкретних об’єктів, проведення моніторингу та наукового супроводження надрокористування, супроводження надрокористування нафтогазових родовищ, а також вміння ефективно впроваджувати нові знання у практику геологорозвідувальних робіт.

Результати вивчення навчальної дисципліни: вміти збирати, обробляти та аналізувати інформацію в області наук про Землю; враховувати при прийнятті рішень основні фактори впливу на навколишнє середовище і основні методи захисту довкілля, охорони праці та безпеки життєдіяльності; визначати за геологічним розрізом потенційні місця накопичення вуглеводнів, виділення порід-колекторів; формувати вихідні дані для моделювання та прогнозування геологічних процесів за результатами розвідки; знати нормативно-правові основи проведення геологорозвідувальних робіт, у тому числі на нафту і газ, законодавства України в галузі геології й надрокористування; брати участь у розробці проектів і практичних рекомендацій в галузі наук про Землю.

Попередньо опановані дисципліни: «Петрографія та літологія», «Структурна геологія та геокартування», «Основи геофізики», «Геологія нафти і газу», «Основи буріння свердловин»

Тема 1. Вступ. Концептуальні основи та науково-правове забезпечення  супроводу геологорозвідувальних робіт.

Тема 2. Положення про проведення моніторингу та наукового супроводження надрокористування

Тема 3. Методичні рекомендації з проведення моніторингу та наукового супроводження надрокористування

Тема 4. Наукове супроводження проектів геологорозвідувальних робіт (ГРР)

Тема 5. Геологічні спостереження при бурінні свердловин. Уточнення моделі будови родовища (покладів) з урахуванням даних буріння свердловин.

Тема 6. Комплексний підхід до виділення перспективних об’єктів. Фаціальний аналіз. Побудова зведеного геолого-геофізичного розрізу, геологічних та літофаціальних профілів з ув’язкою результатів буріння на суміжних площах.

Тема7.Особливості проведення супроводу надрокористування при геологорозвідувальних роботах

Тема 8. Супроводження надрокористування нафтогазових родовищ

Тема 9. Методи і засоби супервайзингу родовищ корисних копалин

Тема 10. Управління та коригування за результатами супроводу

Координатор Гошовський Сергій Координатор Вольченкова Алла Syllabus