Навчальний курс 103БОК14 Екологія з основами нафтогазової геоекології

Освітній рівень Перший (бакалаврський)
Програма навчання Обов’язкова
Галузь знань 10 Природничі науки
Спеціальність 103 Науки про Землю
Освітня програма Геологія нафти і газу
Обсяг дисципліни 3
Види аудиторних занять Лекції (16 академічних годин), практичні (20 академічних годин)
Форма контролю Диференційований залік

Вивчення дисципліни проводиться з метою ознайомлення студентів із сучасними методами збереження природного навколишнього середовища, формування знання та розуміння теоретичних основ наук про Землю, як комплексну природну систему.

Завдання дисципліни спрямовані на формування у студентів компетентностей:

К 10 Навички забезпечення безпеки життєдіяльності.

К 11 Прагнення до збереження природного навколишнього середовища.

К 14 Здатність застосовувати базові знання фізики, хімії, біології, екології, математики, інформаційних технологій тощо при вивченні Землі та її геосфер.

К 15 Здатність здійснювати збір, реєстрацію і аналіз даних за допомогою відповідних методів і технологічних засобів у польових і лабораторних умовах.

К 19 Здатність проводити моніторинг природних процесів.

Програмними результатами вивчення дисципліни є:

ПР01 Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в області наук про Землю.

ПР05 Вміти проводити польові та лабораторні дослідження.

ПР07. Застосовувати моделі, методи і дані фізики, хімії, біології, екології, математики, інформаційних технологій тощо при вивченні природних процесів формування і розвитку земної кори та формування, міграції вуглеводнів.

ПР08. Обґрунтовувати вибір та використовувати польові та лабораторні методи для аналізу природних та антропогенних систем і об’єктів, у тому числі геологічних об’єктів та гірських порід, порід-колекторів, вуглеводнів.

Тема 1. Екологічна геологія як наука.

Тема 2. Екологічне значення хімічних елементів. Хімічні елементи їх концентрація та розсіяння.

Тема 3. Ресурси геологічного середовища.

Тема 4. Техногенез. Вплив та наслідки техногенезу.

Тема 5. Екомінералогія. Еколого-геохімічна оцінка ступеня техногенної трансформації грунту, води, повітря, снігового покриву та рослин.

Тема 6. Природні і техногенні геохімічні поля.

Тема 7. Природні і техногенні геофізичні поля.

Тема 8. Методи моніторингу техногенних об’єктів.

Тема 9. Оцінка впливу на навколишнє середовище при розробці родовищ твердих корисних копалин.

Тема 10. Забруднення середовища під час розробки родовищ нафти і газу.

Syllabus Координатор