Навчальний курс 103БОК15 Топографія

Освітній рівень Перший (бакалаврський)
Програма навчання Обов’язкова
Галузь знань 10 Природничі науки
Спеціальність 103 Науки про Землю
Освітня програма Геологія нафти і газу
Обсяг дисципліни 5
Види аудиторних занять лекції (24 академічних годин), практичні (36 академічних годин)
Форма контролю Екзамен

Вивчення дисципліни проводиться з метою надання студентам знань про теоретичні питання зображення земної поверхні на топографічних картах та планах, створенні планово-висотної знімальної мережі, топографічного знімання місцевості, розв’язання задач на картах (планах), методики виконання польових та камеральних робіт.

Завдання дисципліни спрямовані на формування у студентів компетентностей:

К 04 Знання та розуміння області наук про Землю та розуміння професійної діяльності.

К 09 Здатність працювати в команді.

К 14 Здатність застосовувати базові знання фізики, хімії, біології, екології, математики, інформаційних технологій тощо при вивченні Землі та її геосфер.

К18. Здатність інтегрувати польові та лабораторні спостереження з теорією у послідовності: від спостереження до розпізнавання, синтезу і моделювання.

К 21 Здатність до планування, організації та проведення досліджень,  підготовки звітності.

Програмними результатами вивчення дисципліни є:

ПР01  Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в області наук про Землю;

ПР04 Використовувати інформаційні технології, картографічні та геоінформаційні моделі в області наук про Землю, геології, геології нафти і газу.

Тема 1. Предмет дисципліни „Топографія”. Загальні відомості про фігуру Землі.

Тема 2. Системи координат і висот, що використовуються в геодезії.

Тема 3. Топографічні карти та плани. Рельєф місцевості та його зображення на топографічних картах і планах.

Тема 4. Відомості з теорії похибок вимірювань.

Тема 5. Лінійні вимірювання. Вимірювання кутів.

Тема 6. Вимірювання перевищень.

Тема 7. Класифікація та способи створення планових та висотних геодезичних мереж.

Тема 8. Опрацювання результатів вимірювань теодолітних ходів і геометричного нівелювання.

Тема 9. Загальні відомості про ситуаційне та топографічне знімання місцевості. Теодолітне знімання місцевості.

Тема 10. Тахеометричне знімання місцевості. Нівелювання поверхні.

Syllabus Координатор