Навчальний курс 103БОК3 Українська мова за професійним спрямуванням

Освітній рівень Перший (бакалаврський)
Програма навчання Обов’язкова
Галузь знань 10 Природничі науки
Спеціальність 103 Науки про Землю
Освітня програма Геологія нафти і газу
Обсяг дисципліни 3
Види аудиторних занять лекції (16 академічних годин), практичні (16 академічних годин)
Форма контролю Диференційований залік

Вивчення дисципліни «Українська мова за професійним спрямуванням» для удосконалення здатності спілкуватися державною мовою як усно, так і письмово, застосовувати знання у практичних ситуаціях, спілкуватися з представниками інших професійних груп різного рівня, здатність до пошуку, опрацювання та аналізу інформації з різних джерел, формування комунікативної компетентності студентів, набуття комунікативного досвіду, вироблення навичок оптимальної мовної поведінки у професійній сфері.

Завдання дисципліни спрямовані на формування у студентів компетентностей:

К 02 Здатність зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності і досягнення суспільства на основі розуміння історії та закономірностей розвитку предметної області, її місця у загальній системі знань про природу і суспільство та у розвитку суспільства, техніки і технологій, використовувати різні види та форми рухової активності для активного відпочинку та ведення здорового способу життя.

К 03 Здатність застосовувати знання у практичних ситуаціях

К 05 Здатність спілкуватися державною мовою як усно, так і письмово.

Програмними результатами вивчення дисципліни є:

ПР 02 Використовувати усно і письмово професійну українську мову.

Оволодіння знаннями з навчальної дисципліни «Українська мова за професійним спрямуванням» ґрунтується на знаннях, уміннях та навичках, одержаних під час вивчення шкільного курсу української мови.

Тема 1. Державна мова – мова професійного спілкування..

Тема 2. Культура професійного мовлення.

Тема 3. Офіційно-діловий стиль української літературної мови у професійному спілкуванні.

Тема 4. Науковий стиль і його засоби у професійному спілкуванні.

Тема 5. Українська термінологія в професійному спілкуванні.

Тема 6. Спілкування як інструмент професійної діяльності.

Syllabus Координатор