Навчальний курс 103БОК9 Інформаційні технології

Освітній рівень Перший (бакалаврський)
Програма навчання Обов’язкова
Галузь знань 10 Природничі науки
Спеціальність 103 Науки про Землю
Освітня програма Геологія нафти і газу
Обсяг дисципліни 5
Види аудиторних занять Лекції (18 академічних годин), лабораторні (34) академічних годин)
Форма контролю Екзамен

Місце навчальної дисципліни в освітній програмі є формування у студентів високого рівня інформативних компетентностей щодо застосування сучасних прикладних офісних програм, необхідних для підвищення ефективності процесів обробки, пошуку та передавання даних в умовах розвитку сучасних інформаційних технологій, що є основою їх висококваліфікованої професійної діяльності.

Завдання дисципліни спрямовані на формування у студентів компетентностей:

К07. Навички використання інформаційних і комунікаційних технологій.

К08. Здатність вчитися і оволодівати сучасними знаннями

К14. Здатність застосовувати базові знання фізики, хімії, біології, екології, математики, інформаційних технологій тощо при вивченні Землі та її геосфер.

Програмними результатами вивчення дисципліни є:

ПР 04. Використовувати інформаційні технології, картографічні та геоінформаційні моделі в області наук про Землю, геології, геології нафти і газу.

ПР 07. Застосовувати моделі, методи і дані фізики, хімії, біології, екології, математики, інформаційних технологій тощо при вивченні природних процесів формування і розвитку земної кори та формування, міграції вуглеводнів.

Попередньо опановані дисципліни: вища математика, шкільний курс інформатики.

Тема 1. Предмет, метод і завдання дисципліни. Теоретичні основи інформаційних технологій.

Тема 2. Системне забезпечення інформаційних процесів.

Тема 3. Текстовий процесор MS Word.

Тема 4. Обчислення в MS Excel.

Тема 5. Електронна таблиця як база даних.

Тема 6. Візуалізація даних. 3D карти. Графіки, діаграми, презентації.

Syllabus Координатор