Освітній рівень | Перший (бакалаврський) |
Програма навчання | Обов’якова |
Галузь знань | 13 Механічна інженерія |
Спеціальність | 133 Галузеве машинобудування |
Освітня програма | Галузеве машинобудування |
Обсяг дисципліни | 8 кредитів ECTS (240 академічних годин) |
Види аудиторних занять | лекції (40 академічних години), практичні заняття (28 академічних години), лабораторні заняття (28 академічних години) |
Форма контролю | екзамен |
Мета навчальної дисципліни
Надання здобувачам вищої освіти знань, які необхідні для самостійного аналізу та синтезу в галузі створення та експлуатації цих машин. Засвоєння факторів, які є відповідальними за розвиток нових конструкцій цих машин, забезпечення формування навичок використання технічної літератури і нормативних документів та засобів обчислювальної техніки для розв’язання фахових завдань. А також навчитися користуватися прикладними програмами при виконанні розрахунків та проектуванні машин.
Завдання навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна використовується для формування наступних компетентностей, визначених освітньою програмою:
загальні компетентності:
ЗК1. Здатність до абстрактного мислення.
ЗК2. Здатність застосовувати знання у практичних ситуаціях.
ЗК3. Здатність планувати та управляти часом.
ЗК4. Здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел.
ЗК5. Здатність генерувати нові ідеї (креативність).
ЗК6. Здатність проведення досліджень на певному рівні.
фахові компетентності:
ФК1. Здатність застосовувати типові аналітичні методи та комп'ютерні програмні засоби для розв'язування інженерних завдань галузевого машинобудування, ефективні кількісні методи математики, фізики, інженерних наук, а також відповідне комп'ютерне програмне забезпечення для
розв’язування інженерних задач галузевого машинобудування.
ФК2. Здатність застосовувати фундаментальні наукові факти, концепції, теорії, принципи для розв’язування професійних задач і практичних проблем галузевого машинобудування.
ФК4. Здатність втілювати інженерні розробки у галузевому машинобудуванні з урахуванням технічних, організаційних, правових, економічних та екологічних аспектів за усім життєвим циклом машини: від проектування, конструювання, експлуатації, підтримання працездатності, діагностики та утилізації.
ФК5. Здатність застосовувати комп’ютеризовані системи проектування та спеціалізоване прикладне програмне забезпечення для вирішення інженерних завдань в галузі машинобудування.
ФК7. Здатність приймати ефективні рішення щодо вибору конструкційних матеріалів, обладнання, процесів та поєднувати теорію і практику для розв'язування інженерного завдання.
ФК8. Здатність реалізовувати творчий та інноваційний потенціал у проектних розробках в сфері галузевого машинобудування.
ФК10. Здатність розробляти плани і проекти у сфері галузевого машинобудування за невизначених умов, спрямовані на досягнення мети з урахуванням наявних обмежень, розв’язувати складні задачі і практичні проблеми підвищування якості продукції та її контролювання.
Передумови для вивчення дисципліни.
Вища математика, теорія ймовірності і математична статистика; Нарисна геометрія, інженерна та комп’ютерна графіка; Українська мова (за професійним спрямуванням); Основи екології; Опір матеріалів; Безпека людини; Технологія конструкційних матеріалів та матеріалознавство; Теорія механізмів і машин; Деталі машин; Двигуни внутрішнього згорання, автомобілі та трактори; Гідравліка, гідро- та пневмопривод; Будівельна техніка; Підйомно-транспортні машини та складське обладнання; Експлуатація, обслуговування та якість машин; Машини для виробництва будівельних матеріалів та механізований інструмент; Будівельна механіка та проектування металевих конструкцій.
Програмні результати навчання
У результаті вивчення навчальної дисципліни очікувані результати навчання згідно освітньої програми наступні:
РН 2. Знання та розуміння механіки і машинобудування та перспектив їхнього розвитку.
РН 4. Здійснювати інженерні розрахунки для вирішення складних задач і практичних проблем у галузевому машинобудуванні.
РН 6. Відшуковувати потрібну наукову і технічну інформацію в доступних джерелах, зокрема, іноземною мовою, аналізувати і оцінювати її.
РН 8. Розуміти відповідні методи та мати навички конструювання типових вузлів та механізмів відповідно до поставленого завдання.
РН 9. Обирати і застосовувати потрібне обладнання, інструменти та методи.
РН 10. Розуміти проблеми охорони праці та правові аспекти інженерної діяльності у галузевому машинобудуванні, навички прогнозування соціальних й екологічних наслідків реалізації технічних завдань.
РН 11. Вільно спілкуватися з інженерним співтовариством усно і письмово державною та іноземною мовам.
РН 12. Застосовувати засоби технічного контролю для оцінювання параметрів об'єктів і процесів у галузевому машинобудуванні.
РН 14. Розробляти деталі та вузли машин із застосуванням систем автоматизованого проектування.