Навчальний курс 133Б.ОК.6 Вища математика, теорія ймовірності і математична статистика

Освітній рівень Перший (бакалаврський)
Програма навчання Обов’якова
Галузь знань 13 Механічна інженерія
Спеціальність 133 Галузеве машинобудування
Освітня програма Галузеве машинобудування
Обсяг дисципліни 10 кредитів ECTS (300 академічних годин)
Види аудиторних занять лекції (48 академічних годин), практичні заняття (56 академічних годин)
Форма контролю Диференційований залік, екзамен

Мета навчальної дисципліни

Знайомство та вивчення студентами основ математичного апарату, необхідного для розв’язування теоретичних і практичних задач при вивченні спеціальних дисциплін учбового плану та у роботі після закінчення університету; вироблення первинних навичок математичного дослідження прикладних задач; розвинення логічного мислення.

Завдання навчальної дисципліни

Навчальна дисципліна використовується для формування наступних компетентностей, визначених освітньою програмою:

загальні компетентності:

ЗК2. Здатність застосовувати знання у практичних ситуаціях.

фахові компетентності:

ФК1. Здатність застосовувати типові аналітичні методи та комп'ютерні програмні засоби для розв'язування інженерних завдань галузевого машинобудування, ефективні кількісні методи математики, фізики, інженерних наук, а також відповідне комп'ютерне програмне забезпечення для розв’язування інженерних задач галузевого машинобудування.

ФК2. Здатність застосовувати фундаментальні наукові факти, концепції, теорії, принципи для розв’язування професійних задач і практичних проблем галузевого машинобудування.

Передумови для вивчення дисципліни.

Дисципліна «Вища математика, теорія ймовірності і математична статистика» ґрунтується на знаннях із елементарної математики.

Програмні результати навчання

У результаті вивчення навчальної дисципліни очікувані результати навчання згідно освітньої програми наступні:

РН1) Знання і розуміння засад технологічних, фундаментальних та інженерних наук, що лежать в основі галузевого машинобудування відповідної галузі.

РН4) Здійснювати інженерні розрахунки для вирішення складних задач і практичних проблем у галузевому машинобудуванні.

Координатор Syllabus