Навчальний курс 1411М4 Електропривод з мікропроцесорним керуванням

Технічні засоби замкнутих схем управління електроприводом. Аналогові і дискретні елементи й пристрої управління. Система датчиків швидкості і положення. Мікропроцесорні засоби управління електропривода. Замкнуті системи управління електропривода з двигуном постійного струму. Замкнуті системи управління електропривода з двигуном змінного струму. Комплектні електроприводи. Слідкуючий електропривод. Електропривод з програмним управлінням.

Основні визначення, класифікація логічних мікросхем, їх основні параметри і характеристики.  Схемотехніка логічних елементів: елементи транзисторно-транзисторної логіки;  елементи емітерно-зв'язаної логіки, порівняльні характеристики логічних елементів і їх особливості.

Загальні відомості про мікропроцесори. Структура і принцип роботи мікропроцесорної системи.  Режими обміну в мікропроцесорній системі.

Перший рік, весна, 4 кредитів, 1 екзамен.

Перелік дисциплін, які є передумовою вивчення курсу:

• 141 ОК 6 Вища математика
  • 141 ОК 4 Фізика
  • 141 ОК 13 Теоретичні основи електротехніки
  • 141 ОК 25 Обчислювальна техніка та програмування
  • 141 ОК 22 Електроніка та мікросхемотехніка

Перелік дисциплін, для яких курс є передумовою:

• 141МОК 11 Виконання кваліфікаційної роботи

Тема 1. Схемотехніка логічних елементів різних типів..

Тема 2. Алгебра логіки і теорія автоматів.

Тема 3. Цифрові електронні схеми комбінаційного типу.

Тема 4 Цифрові електронні схеми послідовного типу.

Тема 5. Схеми замкнутих систем управління електропривода.

Тема 6. Основні відомості, класифікація та сфери застосування програмованих логічних інтегральних схем.

Тема 7. Мікропроцесори (МП) та мікроконтролери.

Практичне заняття №1. Складання функціональних схем систем автоматизованого електропривода.

Практичне заняття №2. Складання структурних схем систем автоматизованого електропривода.

Практичне заняття №3. Точність системи автоматичного керування в усталеному режимі

Практичне заняття №4. Складання операторних рівнянь і передавальних функцій систем автоматизованого електропривода.

Практичне заняття №5. Охарактеризування об’єктів управління. Аналого-цифрові та цифро-аналогові перетворювачі.

Практичне заняття №6. Розрахунок керованого однофазного випрямляча, працюючого на активне та активно-індуктивне навантаження. Регульована їх характеристика.

Практичне заняття №7. Керування роботою ЕП за допомогою мікроконтролера

Лабораторне заняття №1. Логічні операції. Схемотехніка логічних елементів. Перевірка законів алгебри логіки

Лабораторне заняття №2. Мультивібратори: призначення, різновиди, принцип роботи, функціонування.

Лабораторне заняття №3. Тригери: призначення, різновиди, принцип роботи, функціонування.

Лабораторне заняття №4. Регістри: призначення, різновиди, принцип роботи, функціонування.

Лабораторне заняття №5. Дослідження керованого однофазного двопівперіодного випрямляча з нульовим виводом.

Лабораторне заняття №6. Опитування значень технологічних координат (положення виконавчого органу; значень параметрів позиційних вимірювальних перетворювачів-датчиків) за допомогою мікроконтролера.

Лабораторне заняття №7. Керування дискретними об’єктами за допомогою мікроконтролера.

Базова

1. Колонтаевский, Ю.П. Промислова електроніка та мікросхемотехніка: Теорія і практикум / Ю.П. Колонтаевский, А.Г. Сосков; за ред. А.Г. Соскова. – К.: Каравела, 2009. – 416 c.
  2. Сенько В.І., Панасенко М.В., Сенько С.В. та ін. Електроніка і мікросхемотехніка: Підручник. – Т. 3. Цифрові пристрої. – К.: Каравела, 2008. – 400 с.
  3. Хіхловська І.В. Обчислювальна техніка та мікропроцесори: підручник / І.В. Хіхловська, О.С. Антонов. – Одеса: ОНАЗ ім. О.С. Попова, 2011. – 440 с.
  4. Елементи автоматизованого електропривода : навчальний посібник / А. П. Калінов, В. О. Мельников – Кременчук: Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського, 2014. – 276 с.
  5. Дорожовець М. М., Івахів О.В., Мокрицький В.О.  Уніфікуючі перетворювачі інформаційного забезпечення мехатронних систем: навч. посібник. – Львів: Видавництво Національного університету «Львівська політехніка», 2009. – 304 с.
  6. Code Composer Studio™ v4.2 User's Guide for MSP430™ User's Guide / Literature
  7. Number: SLAU157S May 2005–Revised August 2011Copyright © 2005–2011, Texas Instruments Incorporated 2011. - 52 p.Електропривод виробничих машин і механізмів: Навчальний посібник / О.Ю. Синявський, В.В. Савченко, В.Я. Бунько, В.Ю. Рамш; За ред. О.Ю. Синявського. – К.: ФОП Ямчинський О.В. , 2020. – 444 с.

Допоміжна

1. Шебітченко В.Г. Розрахунок статичних параматрів елементів автоматизованого електроприводу : Навчальний посібник / В.Г. Шебітченко, Д.В. Стрижеус. – Полтава: ПолтНТУ, 2010 – 106 с.
  2. Шебітченко В.Г. Датчики і регулятори в автоматизованому електроприводі: Навчальний посібник / В.Г. Шебітченко, О.В. Шефер, М.К. Бороздін. – Полтава: ПолтНТУ, 2011. – 88с.
  3. Пацера С.Т. Конспект лекцій з дисципліни «Системно-структурна оптимізація процесів обробки на верстатах з ЧПК» / Пацера С.Т., Проців В.В.; Нац. техн. ун-т., каф. технологій машинобудування та матеріалознавства. – Д.: НТУ «Дніпровська політехніка», 2020. – 91 с.

Координатор

Syllabus