Навчальний курс 141БОК12 Фізичне виховання

Навчальна дисципліна «Фізичне виховання» є займає чільне місце у всіх освітніх програмах, забезпечує формування культури здоров’я особистості; підтримку рівня здоров’я, фізичної підготовленості на належному рівні та повноцінне функціонування усіх органів та систем.

Метою вивчення навчальної дисципліни «Фізичне виховання» є формування у майбутніх фахівців знань, що стосуються здоров’язбереження, оволодіння різноманітними методиками проведення фізкультурно-оздоровчих занять в різних умовах використовуючи різне обладнання.

Предметом вивчення навчальної дисципліни є фізичний розвиток, функціональне удосконалення організму, навчання основним руховим навичкам, вмінням, для успішного виконання професійної діяльності

Пререквізити

Дисципліни, базові знання яких та результати навчання необхідні студенту для успішного навчання та опанування компетентностями з дисципліни «Фізичне виховання»: шкільний курс «Безпека людини».

Пореквізити

Знання, отримані у процесі вивчення дисципліни «Фізичне виховання» можуть бути використані під час вивчення таких навчальних дисциплін, як: «Основи менеджменту та адміністрування», «Спортивна метрологія».

Цілі навчання

Основними завданнями вивчення навчальної дисципліни «Фізичне виховання» є:

  • оволодіння системою практичних умінь і навичок занять головними видами і формами раціональної фізкультурної діяльності, забезпечення, зберігання і зміцнення здоров’я, розвиток й удосконалення психо-фізичних можливостей, якостей і властивостей особистості;
  • формування системи знань з фізичної культури та здорового способу життя, необхідних у процесі життєдіяльності, навчання, роботі, сімейному фізичному вихованні;
  • набуття фонду рухових умінь і навичок, забезпечення загальної фізичної підготовленості, що визначають психофізичну готовність випускників вищого закладу освіти до життєдіяльності й обраної професії;
  • набуття досвіду творчого використання фізкультурно-оздоровчої і спортивної діяльності для досягнення особистих цілей;
  • формування основ навчання та розвитку рухових умінь, навичок забезпечення високого рівня фізичної підготовленості, розкриття змісту фізичного виховання у професійній діяльності фахівця з обраної спеціальності, озброєння професійними вміннями й навичками.

Очікувані результати

Результати навчання з дисципліни відповідно до освітньо-професійної програми виявляються у сформованих у студентів здатностях до застосовувати знання у практичних ситуаціях. Знання та розуміння предметної області та професійної діяльності. Здатність спілкуватися з представниками інших професійних груп різного рівня (з експертами з інших галузей знань/видів економічної діяльності), а також в уміннях бути відповідальним, забезпечувати ефективну співпрацю в команді; дотримуватися і реалізовувати основні засади охорони праці та безпеки життєдіяльності.

1-2 рік. 1,2,3,4 семестр. Залік.

Назва факультету

Фізичної культури та спорту

Кафедра

Фізичного виховання
Каб. 144, корпус Ц
+38(095)8047155
kafedra-fizvuh.pntu@ukr.net

Керівник кафедри

Синиця Тетяна Олександрівна, кандидат наук з фізичного виховання та спорту,
E-mail: sinicata@ukr.net

Викладачі, що викладають дисципліну

СИНИЦЯ ТЕТЯНА ОЛЕКСАНДРІВНА
Посада: завідувач кафедри
Науковий ступінь: кандидат наук з фізичного виховання та спорту
E-mail: sinicata@ukr.net
Контактний телефон: +38(095)8047155

ЧЕРМЕНСЬКИЙ АНДРІЙ В’ЯЧЕСЛАВОВИЧ
Посада: викладач кафедри

ЖАЛІЙ РУСЛАН ВАСИЛЬОВИЧ
Посада: старший викладач кафедри

ВОРОБЙОВ ОЛЕКСІЙ ВАСИЛЬОВИЧ
Посада: старший викладач кафедри

Особа, відповідальна за силабус

Синиця Тетяна Олександрівна, кандидат наук з фізичного виховання та спорту, завідувач кафедри фізичного виховання

Рік навчання

1, 2 (перший, другий)

Семестр

1, 2, 3, 4 (перший, другий, третій, четвертий)

Тип дисципліни

Обов’язкова позакредитна

Кількість кредитів ECTS

240 годин

Кількість кредитів ECTS

Л-0 год
П-240 год
СРС-0 год

Мова навчання

Українська

Загальна система оцінювання

Участь у роботі впродовж семестру/залік - 70%/30% за 100-бальною шкалою

Умови допуску до підсумкового контролю

Студент відвідав усі практичні заняття.

Для допуску до заліку необхідно мати не менше 25 балів поточної успішності.

Вид підсумкового контролю

Підсумковим контролем є залік. Він здійснюється відповідно до вимог «Положення про організацію освітнього процесу в Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»

Критерії оцінювання екзамену/диференційованого заліку

Критерієм успішного проходження здобувачем освіти підсумкового оцінювання може бути досягнення ним мінімальних порогових рівнів оцінок за кожним запланованим результатом вивчення навчальної дисципліни.

Максимальна кількість балів

100

Мінімальна кількість балів

60

Інформаційне забезпечення

Науково-технічна бібліотека Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»:

  1. Жалій Р.В. Методичні вказівки до практичних занять з дисципліни «Фізичне виховання» для студентів І – ІІ курсів усіх спеціальностей денної форми навчання «Методика стрибків у висоту і довжину з розбігу»– Полтава. – ПолтНТУ, 2012 – 33с.
  2. Синиця С.В. Оздоровча аеробіка. Спортивно-педагогічне вдосконалення: навч.посіб. / С.В.Синиця, Л.Є.Шестерова, Т.О.Синиця. – Львів, 2018. – 236 с.

Методичне забезпечення

  1. Робоча програма «Фізичне виховання» для студентів усіх спеціальностей. Полтава: Національний університет імені Юрія Кондратюка, 2020. 12 с.
  2. Синиця С.В. Оздоровча аеробіка. Спортивно-педагогічне вдосконалення: навч.посіб. / С.В.Синиця, Л.Є.Шестерова, Т.О.Синиця. – Львів, 2018. – 236 с.
  3. Соломонко В. В. Футбол [Текст] : підруч. для студ. вищ. навч. закл. фіз. виховання і спорту / Василь Васильовимч Соломонко, Геннадій Анатолійович Лісенчук, Олек-сандр Васильович Соломонко. – вид. 2-е, випр. і доп. – К. : Олімпійська література, 2005. – 295 с.
  4. Фетисов А. С. Культурологический аспект физической культуры личности [Текст] // Мир образования - образование в мире. – 2010. – № 4. – С. 197-205.

Локація та матеріально-технічне забезпечення

Аудиторія 145-Ц, спортивна зала університету.

М’ячі (волейбольний, баскетбольний), ракетки для бадмінтону, тенісу, м’ячі, волани, скакалки, степ-платформи, мати гімнастичні, килимки, музичний програвач.

Оригінальність дисципліни

Авторський курс, викладання українською мовою

Розміщення на дистанційній платформі

Платформа дистанційної освіти університету Moodle https://dist.nupp.edu.ua/course/view.php?id=2130

Syllabus