Навчальний курс 141БВБ9.3 Електронне та електричне обладнання автомобілів

Опис дисципліни. Забезпечення визначених освітньою програмою компетентностей, а саме: здатність використовувати професійно-профільовані знання й практичні навички в галузі технічної експлуатації автомобілів для організації технічного обслуговування та ремонту автомобілів; у галузі спеціалізованого рухомого склад автомобільного транспорту для проектування спеціалізованого рухомого складу та для визначення основних експлуатаційно-технічних характеристик; мати базові уявлення про різноманітність матеріалів, властивості матеріалів, володіння методами обробки матеріалів. Отримати такі програмні результати навчання: володіти типовими технологіями виготовлення типових деталей машин; уміти використовувати методи і правила експлуатації та обслуговування автомобільного транспорту; застосовувати сучасні знання та розуміння основ аналізу систем, методів та способів його проведення; вносити рекомендації щодо введення нових чи зміни існуючих вимог до якості організації і планування виробничого процесу.

Перший рік Осінь – 3 кредити. Залік
Другий рік. Весна – 3 кредитів. Екзамен.

Практичне заняття № 1. Розрахунок системи пуску ДВЗ (8 години)

Практичне заняття № 2. Розрахунок та вибір стартера (4 години)

Практичне заняття № 3. Розрахунок і вибір стартерної акумуляторної батареї (АКБ) (4 години)

Практичне заняття № 4. Розрахунок комутаційних проводів системи електростартерного пуску (4 години)

Практичне заняття № 5. Розрахунок параметрів генератора (4 години)

Практичне заняття № 6. Розрахунок допоміжного електрообладнання автомобілів (8 години)

Практичне заняття № 7. Контактно-транзисторна система запалювання з безконтактним управлінням (4 години)

Практичне заняття № 8. Розроблення схем електрообладнання автомобілів (6 години)

Практичне заняття № 9. Система освітлення та сигналізації. (4 години)

Практичне заняття № 10. Контрольно-вимірювальні прилади (6 години)

Практичне заняття № 11. Електронні системи авто-матичного керування двигуном і трансмісією. (6 години)

Практичне заняття № 12. Комутаційна апаратура (4 години)

Базова

1. Сажко В.А. Електронне та електричне обладнання автомобілів; Підручник.-К.: Вища школа , 1999. 350 с.
  2. Сажко В.А. Електричне та електронне обладнання автомобілів. Навчальний посібник для ВНЗ (рек. МОН України) К. Каравела 2014. —304 ст.
  3. Бороденко Ю.М. Діагностика електрообладнання автомобілів / Б83 Ю.М. Бороденко, О.А. Дзюбенко, О.М. Биков: навчальний посібник. –Харків: ХНАДУ, 2014. –300с.

Координатор Syllabus