Навчальний курс 144БОК14 Вступ до спеціальності

Особливості функціонування вищої школи України. Особливості функціонування закладу вищої освіти. Організація навчального процесу. Організація вищої освітив країнах Європи та світу. Організація функціонування вищого навчального закладу.

Організація навчальної, наукової, самостійної роботи студентів у ЗВО. Перспективи розвитку теплоенергетики та відновлювальних та нетрадиційних джерел енергії.

Перший рік, осінь – 3 кредити. Залік.

Перелік дисциплін, які є передумовою вивчення курсу:

• Вища математика
  • Фізика
  • Природознавство
  • Хімія
  • Інформатика
  • Комп’ютерна техніка

Тема 1. Вступ. Теплоенергетика як наука та галузь майбутнього фаху.

Тема 2. Вища освіта та шляхи її реформування.

Тема 3. Особливості і функціонування вищого навчального закладу.

Тема 4. Зміст та методичне забезпечення навчального процесу у ЗВО.

Тема 5. Організаційна структура та управління у ЗВО.

Тема 6. Організація самостійної роботи студентів. Використання інформаційних джерел у навчальному процесі.

Тема 7. Науково-дослідна робота у ВНЗ.

Тема 8. Енергетичні ресурси, основні напрями освоєння енергії довкілля. Енергетичні ресурси нетрадиційних джерел енергії..

Практичне заняття №1. Теплоенергетика як наука. Зміст та завдання підготовки фахівців-теплоенергетиків.

Практичне заняття №2. Вища освіта в Україні та шляхи їх реформування.

Практичне заняття №3. Особливості організації навчально-виховного процесу вищого навчального закладу.

Практичне заняття №4. Навчально-методичне забезпечення спеціальності 144 Теплоенергетика (екскурсія до читального залу університетської бібліотеки).

Практичне заняття №5. Організація самостійної роботи студентів.

Практичне заняття №6. Науково-дослідна робота у ВНЗ. Організація науково-дослідної роботи теплоенергетичного спрямування.

Практичне заняття №7. Перспективи розвитку спеціальності 144 Теплоенергетика.

Базова

1. Вступ до спеціальності. Нетрадиційні та відновлювані джерела енергії: Курс лекції/ С.О. Кудря, В.І. Будько. – К.: НТУУ «КПІ», 2013. – 387 с.
  2. Паливно-енергетичний комплекс України на порозі третьего тисячолітя // Під заг. ред. Шидловського А.К., Ковалка М.П. - Київ: Українські енциклопедичні знания, 2001. - 400 с.
  3. Півняк Г.Г. Раціональне використання енергії: Навч. пос. Дніпропетровськ, 2002. - 193 с.
  4. Енергія навколо нас: Посібник / Конеченков А.С., К. 1999. - 191 с
  5. В.П. Семиноженко, П.М. Канило, В.Н. Остапчук, А.И. Ровенский. Энергия. Экология. Будущее. Х.: Прапор, 2003. – 461с.
  6. Енергоефективність та відновлювані джерела енергії. Під заг. ред.Шидловського А.К. – Київ: Українські енциклопедичні знання, 2007. – 559 с.
  7. Атлас енергетичного потенціалу відновлюваних джерел енергії України. Київ.: ТОВ "Віол Принт", – 2008. – 55 с.
  8. Забарний Г.М., Кудря С.О., Кондратюк Г.Г., Четверик Г.О. Термодинамічна ефективність та ресурси рідкого біопалива України. – Київ. – 2006. – 226 с.
  9. Горбов В.М. Енергетичні палива. – Миколаїв: УДМТУ. – 2003. – 327 с.

Допоміжна

1. Сибикин Ю.Д., Сибикин М.Ю. Нетрадиционные возобновляемые источники энергии. /Учебное издание. М.: ИП РадиоСофт, 2008. 228 с.
  2. Кривцов В.С., Олейников А.М., Яковлев А.И. Неисчерпаемая энергия. Кн. 3. Альтернативная энергетика. / Учебник. – Харьков: Нац. Аэрокосм. ун-т "Харьк. авиац. ин-т", Севастополь: Севаст. Нац.. техн. ун-т, 2006. – 643 с.3.
  3. В.А.Веников, Е.В.Путятин. Введение в специальность. Электроэнергетика. М.: Высш. школа, 1988.
  4. М.О.Дикий. Поновлювані джерела енергії К.: Вища школа, 1993.
  5. Екологізація енергетики: Навч. пос. / Шевчук В.Я., Бічивський Г.О.,Сатолкін Ю.М., Навроцький В.М. - К.: Вища освіта, 2002. - 111 с.
  6. Соловей О.І. та ін. Нетрадиційні та поновлювані джерела енергії: Навчальний посібник. Черкаси ЧДТУ, 2007. − 483 с.
  7. Ион Д. Мировые энергетические ресурсы. - М.: Недра, 1984. - 368 с.
  8. Энергетика мира - М.: Энергоиздат, 1984.
  9. Дэвинс Д. Энергия: Энергоатомиздат, 1985. - 360 с.
  10. В.Р. Котлер, Д.Е. Серков. Потребление первичной энергии и структура Топливопотребления в мире. // Электрические станции. – 2002. - №7.– с.71-73.
  11. Н.М.Мхитарян. Энергетика нетрадиционных и возобновляемых источников. К., Наукова думка, 1999. – 314 с.
  12. Белая книга (финальный документ Комиссии Европейского Союза). Стратегия и план действий Европейского Союза. Энергия будущего: возобновляемые источники энергии. – 1997. – 43 с.
  13. Энергетика: история, настоящее и будущее. Т. 4. Возобновляемая энергетика. Функционирование и развитие энергетики в современном мире.– Киев, 2010. – 612 с.
  14. Ахмедов Р.Б. Технология использования нетрадиционных и возобновляемых источников энергии. Сер.: Нетрадиционные и возобновляемые источники энергии. Т.2 – М.: ВИНИТИ, 1987. – 174 с.
  15. Твайделл Дж., Уэйр А. Возобновляемые источники энергии. – М.:Энергоатомиздат. 1990. – 344 с.
  16. Щербина О. Енергія для всіх. Технічний довідник з енергоощадності та відновних джерел енергії. Ужгород., 2007. 336 с.
  17. Ветроэнергетика/Под ред. Д. де Рензо; Пер. с англ. – М.: Энергоатомиздат,1982. – 72 с.
  18. Волшаник В.В., Зубарев В.В., Франкфурт М.О. Использование энергии ветра, океанских волн и течений. Сер.: Нетрадиционные и возобновляемые источники энергии. Т. І. – М.: ВИНИТИ, 1983. – 100 с.
  19. Безруких П.П. Использование энергии ветра. Техника, экономика, экология. М.: Колос, 2008 – 196 с.
  20. Aндерсон Б. Солнечная энергия. – М. – Стройиздат, 1982. – 374 с.
  21. Даффи У.Дж., Бекман У.А. Тепловые процессы с использованием солнечной энергии /Под ред. Ю.Н.Малевского – М., 1977.

Координатор Syllabus Програма