Навчальний курс 144БОК36 Технологічна практика

Практика студентів є одним із важливих видів навчальної роботи і здійснюється з метою закріплення теоретичних знань з фахових дисциплін, формування професійних вмінь, здатність приймати рішення, самостійно, у виробничих умовах. Порівняно з ознайомчою практикою, є більш наближеною до професійної діяльності, оскільки студенти працюють на реальному виробництві.

Метою практики є оволодіння студентами сучасними методами, формами організації та знаряддями праці у сфері їх майбутньої професії, формування в них, на базі одержаних знань, професійних умінь і навичок для прийняття самостійних рішень під час роботи у виробничих умовах, виховання потреби систематично поновлювати свої знання та творчо їх застосовувати у практичній діяльності.

Базовими підприємствами для проведення технологічної практики є ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго», КП «Миргородтеплоенерго», ТОВ «Вент-Сервіс» (м. Київ), КП теплових мереж «Черкаситеплокомуненерго», лабораторії кафедри теплогазопостачання, веньтиляції та теплоенергетики Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», а також інші організації різних форм власності.

Третій рік, весна – 3 кредити. Диференційований залік

Перелік дисциплін, які є передумовою вивчення курсу:

• 144БОК17 Нагнітачі та теплові двигуни
  • 144БОК23 Джерела теплопостачання промислових підприємств
  • 144БОК24 Система розподілу і використання теплової енергії
  • 144БОК28 Теплотехнічні процеси та установки

Перелік дисциплін, для яких курс є передумовою:

• 144БОК21 Основи керування теплоенергетичними системами
  • 144БОК25 Експлуатація і наладка теплоенергетичного обладнання
  • 144БОК26 Теплові мережі

З метою спонукання студентів до дослідницької роботи, більш повного вивчення конструкцій вузлів котельні та теплових мереж, кожному студенту видається індивідуальне завдання. Виконавцю індивідуального завдання доручається виконати докладне вивчення конструкцій об’єкту, принцип його роботи, прийомів виготовлення надійності та тривалості роботи.

Найкраща форма виконання індивідуального завдання - раціоналізаторська пропозиція, оформлена у відповідності до встановлених вимог та прийнята підприємством для впровадження.

Спеціальним завданням може бути розробка математичної моделі або завдання, яке б містило інженерне обґрунтовування, пропозиції з економії сировини та енергетичних ресурсів, які б сприяли підвищенню культури праці збільшенню продуктивності.

Базова

1. Гічов Ю.О. Джерела теплопостачання промислових підприємств. Частина 1. Конспект лекцій / Ю.О. Гічов. – Дніпропетровськ:НМетАУ, 2011. – 52 с.
  2. Гічов Ю.О. Джерела теплопостачання промислових підприємств. Частина 2. Конспект лекцій / Ю.О. Гічов. – Дніпропетровськ:НМетАУ, 2011. – 49 с.
  3. Єнін П.М. Теплопостачання (частина 1 «Теплові мережі та споруди»): навчальний посібник / П.М. Єнін, Н.А. Швачко. – К.: Кондор, 2007. – 244 с.
  4. Ковальчук В.А. Теплопостачання / В.А. Ковальчук, Т.С. Мацнєва. – Рівне : НУВГП, 2013. – 300 с.
  5. Напрями розвитку альтернативних джерел енергії: акцент на твердому біопаливі та гнучких технологіях його виготовлення : монографія / О. С. Полянський, О. В. Дьяконов, О. С. Скрипник та ін. [за заг. ред. В. І. Д’яконова] ; Харків. нац. ун-т міськ. госп-ва ім. О. М. Бекетова. – Харків : ХНУМГ ім. О. М. Бекетова, 2017. – 136 с.
  6. Немикіна О.В. Поновлювальні та альтернативні джерела енергії: навчальний посібник / О.В. Немикіна – Запоріжжя : НУ «Запорізька політехніка», 2020. – 188 с.
  7. Степанова Н. Д. Теплові мережі: навчальний посібник / Н.Д. Степанова, Д.В. Степанов. – Вінниця: ВНТУ, 2009. – 135 с.
  8. Ткаченко С.Й. Котельні установки: електронний навчальний посібник / С.Й Ткаченко, Д.В. Степанов, Л.А. Бондар. – Вінниця: ВНТУ, 20016. – 187 с.

Допоміжна

1. Боженко М.Ф. Системи опалення, вентиляції і кондиціонування повітря будівель [Електронний ресурс ] / М.Ф. Боженко. – Київ : КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2019. – 380 с.
  2. Гузик Д.В., Федяй Б.М. Сучасні вентиляційні системи: навчальний посібник / Д.В. Гузик Д.В., Б.М. Федяй. – Полтава: ПолтНТУ, 2016, 183 с.
  3. Закон України «Про альтернативні види палива» [Електронний ресурс]. – 2018. – Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1391-14#Text
  4. Клімов Р.О. Конспект лекцій з дисципліни «Джерела теплопостчання та теплові мережі» / Р»,О. Клімов. – Дніпродзержинськ: ДДПУ, 2016. – 103 с. .
  5. Шульга М.О. Теплогазопостачання та вентиляція: навч. посібник / М.О. Шульга, О.О. Алексахін, Д.О. Шушляков. – Харк. нац. ун-т міськ. госп-ва ім. О. М. Бекетова. – Х. : ХНУМГ, 2014. – 191 с.

Координатор Syllabus