Навчальний курс 191 1М8. Візуалізація та презентація архітектурних проектів

Освітній рівень Перший (бакалавр)
Програма навчання Обов’язкова
Галузь знань 19 Будівництво і архітектура
Спеціальність 191 Архітектура та містобудування
Освітня програма Архітектура та містобудування
Обсяг дисципліни 3 кредити (90 академічних годин)
Види аудиторних занять лекції (12 - академічних годин), практичні заняття (24 академічних годин)
Форма контролю Екзамен

Навчальна дисципліна  має на меті Підготовка студентів до використання трьохвимірних графічних програмних продуктів для 3D моделювання форми та візуалізацією архітектурних об’єктів, а також проведення архітектурних презентацій на високому професіональному рівні.

Вивчення навчальної дисципліни спрямоване на формування таких Загальних фахових компетентностей, як ЗК04. Здатність спілкуватися державною мовою як усно, так і письмово.

Вивчення навчальної дисципліни спрямоване на формування таких фахових предметних компетентностей як СК02. (Здатність застосовувати теорії, методи і принципи фізико-математичних, природничих наук, комп’ютерних, технологій для розв’язання складних спеціалізованих задач архітектури та містобудування), СК15. (Здатність до здійснення комп’ютерного моделювання, візуалізації, макетування і підготовки наочних ілюстративних матеріалів до архітектурномістобудівних проєктів).

Навчальна дисципліна складається з двох змістовних модулів:

Змістовий модуль 1. ВІЗУАЛІЗАЦІЯ АРХІТЕКТУРНИХ ПРОЕКТІВ

Вступ

Мета та зміст дисципліни. Види програмних продуктів для архітекторів. Критерії вибору програмного продукту для архітектурної візуалізації. Основні програмні продукти для архітектурно візуалізації (наявність студентських версій).

Лекція № 1.

Тема 1. Основи візуалізації в ArchiCAD

Концепція трьох-вимірного проектування та отримання 3Д документації. Принципи проектування у трьох вимірному просторі. Алгоритм візуалізації в ArchiCAD. Види візуалізації. Взаємозв’язок ArchiCAD з спеціалізованими програмними продуктами для візуалізації.

Лекція № 2

Практичне заняття № 1

Практичне заняття № 2

Практичне заняття № 3

Тема 2. Спеціалізовані програмні продукти для архітектурної візуалізації

Ознайомлення з програмними продуктами для архітектурно візуалізації: Lumion, Enscape, Corona, Artlantis, Blender, Twinmotion. Текстурування віртуального середовища. Синхронізація програмних продуктів. Алгоритм візуалізації інтер’єрного та екстер’єрного середовища.

Лекція № 3

Лекція № 4

Практичне заняття № 4

Практичне заняття № 5

Практичне заняття № 6

Змістовий модуль 2. ПРЕЗЕНТАЦІЯ АРХІТЕКТУРНИХ ПРОЕКТІВ

Тема 3. Постобробка візуалізації архітектурного проекту.

Ознайомлення з програмними продуктами для постобробки архітектурної візуалізації: Adobe Photoshop і Lightroom. Основи редагування візуалізованих зображень та анімації для покращення їх візуальної привабливості та ефективнішого передачі дизайнерських ідей. Додавання спеціальних ефектів, налаштування кольорів і контрасту, додавання тексту або міток, а також додавання фону або контексту до зображень або анімації.

Лекція 4

Практичне заняття № 7

Практичне заняття № 8

Практичне заняття № 9

Тема 4. Основи презентації архітектурного проекту на ПК.

Порядок підготовки архітектурної презентації. Засоби представлення планів, фасадів та розрізів та інших креслень. Застосування елементів графічного дизайну для якісного покращення презентаційного матеріалу.

Лекція 5

Лекція 6