Навчальний курс 191 1ММ1 Ландшафтний дизайн

Освітній рівень Другий (магістерський)
Програма навчання Вибіркова
Галузь знань 19 Архітектура та будівництво
Спеціальність 191 Архітектура та містобудування
Освітня програма Дизайн архітектурного середовища
Обсяг дисципліни 3 кредити (90 академічних годин)
Види аудиторних занять лекції (14 академічних годин), практичні заняття (18 академічних годин)
Форма контролю Екзамен

Навчальна дисципліна має на меті розкрити студентам концепцію ландшафтного дизайну як творчої діяльності, пов’язаної з формуванням предметно-просторового середовища міста та суспільства засобами ландшафтної архітектури. Значною перевагою дисципліни є змога у студентів застосувати на практиці теоретичні знання та творчий потенціал при  виконанні курсової роботи на тему «Ландшафтний дизайн об’єкта».

Завдання дисципліни: на понятійному рівні опанування ознайомити студентів із типологією об’єктів ландшафтного дизайну, факторами, що впливають на їх формування; на фундаментальному рівні опанування ознайомити студентів із витоками ландшафтного дизайну та їх основними засобами (пластикою рельєфу, рослинними формами, водними пристроями та малими архітектурними формами); на фундаментальному та прикладному рівнях опанування ознайомити студентів із різноманіттям композиційних прийомів створення об’єктів ландшафтного дизайну.

Очікується, що результати навчання студентів будуть відповідними вимогам освітньо-професійної програми. Згідно з ними студенти повинні:

знати:

• специфіку деталей ландшафту різноманітних зон міста;
  • основні засоби ландшафтного дизайну;
  • прийоми створення ландшафтних композицій;

вміти:

• виконувати передпроектний аналіз території;
  • розробляти архітектурно-планувальні рішення ландшафтних об’єктів;
  •  вирішувати проблеми та задачі, пов’язані з формуванням середовища міста засобами ландшафтного дизайну;
  • виконувати розрахунки необхідної кількості матеріалів (як будівельного, так і матеріалів для садіння: деревинно-чагарникового та квіткового асортименту) для створення ландшафтного об’єкту;

оформляти основну документацію з архітектурного проектування ланд­шафтних об’єктів (демонстраційні, робочі та ескізні кресленики).

Тема 1. Рельєф та водні пристрої в об’єктах ландшафтного дизайну. Геопластика. Декоративні покриття.

Тема 2. Рослинність: дерева, чагарники, квіткові насадження, газони в ландшафтному дизайні.

Тема 3. Малі архітектурні форми в об’єктах ландшафтного дизайну.

Тема 4. Стилістика об’єктів ландшафтного дизайну. Сучасні тенденції в їх створенні.

Тема 5. Малий сад як основний об’єкт ландшафтного дизайну.

Тема 6. Флора і фітодизайн.

Тема 7. Колір в об’єктах ландшафтного дизайну. Засоби графічного виразу об’єктів ландшафтного дизайну.

Координатор Syllabus