Навчальний курс 191 2М5 Спецкурс в галузі архітектури будівель і споруд

Освітній рівень Другий (магістерський)
Програма навчання Вибіркова
Галузь знань 19 Архітектура та будівництво
Спеціальність 191 Архітектура та містобудування
Освітня програма Архітектура будівель і споруд
Обсяг дисципліни 3 кредити (90 академічних годин)
Види аудиторних занять Лекції (8 академічних годин), практичні заняття (24 академічні години)
Форма контролю Диференційований залік

Мета навчальної дисципліни: надання студентам знань про особливості організації процесу проєктування при проведенні типового проєктування, серійного проектування, концептуального проєктування та експериментального проєктування та формування відповідних творчих вмінь та практичних навичок.

Для досягнення очікуваних результатів  навчання студенти повинні:

знати:

• класифікацію відомих методів проєктування за двома визначальними ознаками: кількістю одночасно розроблюваних об’єктів та кількістю застосувань розробленого проєкту;
  • спільні риси та відмінності різних видів архітектурного проєктування;
  • основні фактори, що впливають на вибір архітектором того чи іншого методу проєктування;
  • раціональні межі застосування того чи іншого виду архітектурного проєктування;
  • прийоми проектування, характерні для того чи іншого виду проєктування;

вміти:

• проводити детальний передпроєктний аналіз, необхідний для певних видів проєктування;
  • проводити серійне проєктування;
  • проводити типове проєктування;
  • проводити концептуальне проєктування;
  • проводити експериментальне проєктування.

Змістовий модуль 1. ВИДИ АРХІТЕКТУРНОГО ПРОЄКТУВАННЯ.

Тема 1. Вступна лекція. Типове проєктування

Цілі і завдання навчальної  дисципліни, термінологічні  поняття. Фактори, що обумовлюють застосування типового проєктування. Особливості проведення передпроєктного аналізу при типовому проектуванні. Особливості розроблення проєкту, що призначений для багаторазового повторного використання. Прив’язка типових проєктів до конкретних ділянок.

Практичні заняття № 1, 2, 3.

Тема 2. Серійне проєктування.

Фактори, що обумовлюють застосування серійного проєктування. Особливості проведення передпроєктного аналізу при серійному проектуванні. Доцільність повторного застосування проєктів серії об’єктів. Специфічні прийоми серійного проєктування.

Практичні заняття № 4, 5, 6.

Тема 3. Концептуальне проєктування. Передумови для проведення концептуального проєктування. Особливості проведення передпроєктного аналізу. Поняття концепції. Порядок проведення концептуального проєктування.

Практичні заняття № 7, 8, 9.

Тема 4. Експериментальне проєктування. Експериментальне проєктування як різновид методів наукового дослідження. Задача експериментального проєктування. Формулювання наукової гіпотези, яку покликаний перевірити експериментальний проєкт.

Практичні заняття № 10, 11, 12.

Координатор Syllabus