Навчальний курс 191 ОК18 Навчальна практика (Обмірювальна)

Освітній рівень Перший (бакалавр)
Програма навчання Обов’язкова
Галузь знань 19 Будівництво і архітектура
Спеціальність 191 Архітектура та містобудування
Освітня програма Архітектура та містобудування
Обсяг дисципліни 3 кредити (90 академічних годин)
Види аудиторних занять Самостійна робота (90 академічних годин)
Форма контролю Диференційований залік

Навчальна дисципліна  надання студентам знань про обміри архітектурних об’єктів і отримання практичних навичок виконання обмірів архітектурних об’єктів шляхом закріплення та поглиблення теоретичних знань, отриманих у процесі вивчення основ архітектурного проектування.

Вивчення навчальної дисципліни спрямоване на формування таких загальних компетентностей, як СК10 (здатність до участі в підготовці архітектурно-планувальних завдань на проєктування, в організації розробки архітектурно-містобудівних, архітектурно-середовищних і ландшафтних проєктів), СК11 (здатність до ефективної роботи в колективі, а також до співпраці з клієнтами, постачальниками, іншими партнерами та громадськістю при розробленні, узгодженні і публічному обговоренні архітектурних проєктів), СК15 (здатність до здійснення комп’ютерного моделювання, візуалізації, макетування і підготовки наочних ілюстративних матеріалів до архітектурно-містобудівних проєктів)

.

Завдання дисципліни: вироблення у студентів умінь виконання ортогональних малюнкі,в-кроків, на яких розміщуються розміри, отримані у процесі обмірів; виконання безпосередньо обмірів архітектурних об’єктів, користуючись відповідними приладами, інструментами та приладдям; на основі кроків виконання обмірних креслень; проводження елементарних пошукових робіт при складанні історичних довідок про об’єкт

.Очікувані результати навчання з дисципліни. Очікувані програмні результати навчання, на формування яких спрямована навчальна дисципліна, такі: ПР09 (розробляти проєкти, здійснювати передпроєктний аналіз у процесі архітектурно-містобудівного проєктування з урахуванням цілей, ресурсних обмежень, соціальних, етичних та законодавчих аспектів).

До очікуваного результату вивчення дисципліни можна віднести наступні фактори:

Знати основні поняття, терміни професійної мови дисципліни;

Формулювати та критично осмислювати основні засади, принципи та правила дисципліни;

Застосовувати основні принципи при виконання поставлених задач;

Знати основні теорії та гармонізації кольору;

Вміти використовувати матеріали;

Вміти систематизувати та аналізувати;

Використовувати результати творчого спілкування з фахівцями суміжних спеціальностей в розробці комплексних архітектурно-містобудівних проектів;

Реферувати літературу, робити повідомлення і презентації для професійної аудиторії і спільноти мешканців й управлінців з метою пропагування сучасних ідей гуманізації й гармонізації архітектурно-містобудівного середовища;

Продемонструвати спроможність виконання у встановлений термін всіх етапів і стадій роботи з дисципліни.

Навчальна дисципліна складається з одного модуля:

Модуль 1 Обмірювальна практика

(самостійна робота – 90 годин):

Змістовий модуль 1. ОБМІРЮВАЛЬНА ПРАКТИКА

Тема 1. Вступне заняття з інструктажем по техніці безпеки. Знайомство з об’єктом обмірів та видача індивідуальних завдань студентам

Тема 2. Виконання зарисовок та етюдів з об'єкту.

Тема 3. Виконання кроків та підготовчих робіт до проведення обмірів.

Тема 4. Виконання обмірів об’єкту.

Тема 5. Виконання обмірних креслень (камеральні роботи).

Змістовий модуль 2. МАЛА АРХІТЕКТУРНА ФОРМА

Тема 6. Вхідне заняття. Проведення функціонально-типологічної частини передпроектного аналізу.

Тема 7. Архітектурно-планувальне вирішення об’єкта.

Тема 8.Ескіз-ідея.

Тема 9. Розроблення та затвердження ескізу проектованого об’єкта.

Тема 10. Графічне оформлення проекту, складання пояснювальної записки, захист проекту.

Координатор Syllabus