Навчальний курс 191 ОК.34 Виробнича практика (проєктна)

Освітній рівень Перший (бакалавр)
Програма навчання Обов’язкова
Галузь знань 19 Будівництво і архітектура
Спеціальність 191 Архітектура та містобудування
Освітня програма Архітектура та містобудування
Обсяг дисципліни 3 кредити (90 академічних годин)
Види аудиторних занять Відсутні
Форма контролю Диференційований залік

Навчальна дисципліна Виробнича (проєктна) практика є складовою частиною підготовки фахівців з архітектури та містобудування. Вона має на меті: поглибити та закріпити теоретичні знання, отримані здобувачами вищої освіти в процесі вивчення циклу теоретичних дисциплін, практичних навичок; ознайомити безпосередньо в установі, організації, на підприємстві з виробничим процесом і технологічним циклом виробництва; відпрацювати вміння і навички зі спеціальності, а також збір матеріалу для виконання дипломної роботи бакалавра.

Завдання дисципліни спрямовані на формування у студентів компетентностей:

загальних:

ЗК01. Знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності.

ЗК02. Вміння виявляти, ставити та вирішувати проблеми.

ЗК03. Здатність до адаптації та дії в новій ситуації.

ЗК04. Здатність спілкуватися державною мовою як усно, так і письмово.

ЗК05. Здатність спілкуватися з представниками інших професійних груп різного рівня (експертами з інших галузей знань/видів економічної діяльності).

ЗК08. Навички міжособистісної взаємодії.

спеціальних:

СК04. Здатність дотримуватися вимог законодавства, будівельних норм, стандартів і правил, технічних регламентів, інших нормативних документів у сферах містобудування та архітектури при здійсненні нового будівництва, реконструкції, реставрації та капітального ремонту будівель і споруд.

СК05. Здатність до аналізу і оцінювання природно-кліматичних, екологічних, інженерно-технічних, соціально-демографічних і архітектурно-містобудівних умов архітектурного проєктування.

СК06. Здатність до виконання технічних і художніх зображень для використання в архітектурно-містобудівному, архітектурно-дизайнерському і ландшафтному проєктуванні.

СК11. Здатність до ефективної роботи в колективі, а також до співпраці з клієнтами, постачальниками, іншими партнерами та громадськістю при розробленні, узгодженні і публічному обговоренні архітектурних проєктів.

Програмні результати вивчення навчального курсу «Виробнича практика (проектна)»:

ПР09. Розробляти проєкти, здійснювати передпроєктний аналіз у процесі архітектурно-містобудівного проєктування з урахуванням цілей, ресурсних обмежень, соціальних, етичних та законодавчих аспектів.

ПР10. Застосовувати сучасні засоби і методи інженерної, художньої і комп’ютерної графіки, що використовуються в архітектурно-містобудівному проєктуванні.

ПР11. Застосовувати художньо-композиційні засади в архітектурно-містобудівному проєктуванні.

ПР13. Виявляти, аналізувати та оцінювати потреби і вимоги клієнтів і партнерів, знаходити ефективні спільні рішення щодо архітектурно-містобудівних проєктів.

ПР14. Обирати раціональні архітектурні рішення на основі аналізу ефективності конструктивних, інженерно-технічних систем, будівельних матеріалів і виробів, декоративно-оздоблювальних матеріалів.

ПР15. Забезпечувати дотримання санітарно-гігієнічних, інженерно-технічних, економічних, безпекових нормативних вимог в архітектурно-містобудівному проєктуванні.

ПР17. Застосовувати енергоефективні та інші інноваційні технології при проєктуванні архітектурних об’єктів.

ПР18. Знати особливості участі в архітектурно-містобудівному конкурсному проєктуванні.

ПР19. Організовувати презентації та обговорення проєктів архітектурно-містобудівного і ландшафтного середовища.

Тема 1. Проходження інструктажу з техніки безпеки.

Тема 2. Участь в архітектурно-містобудівній діяльності підприємства (наприклад: обміри реального об’єкту проєктування, його фото фіксація, проведення соціологічного опитування щодо бачення об’єкту проєктування, виконання креслеників архітектурних об’єктів, ескізних проєктів, створенні 3-Д моделей приміщень, тощо), виконання завдань нарівні зі штатними працівниками, фіксація виконаної роботи з необхідними текстовими, цифровими даними і рисунками в щоденнику.

Тема 3. Збір матеріалу для виконання дипломної роботи бакалавра: складання реферату по темі диплому, формування теки вихідних даних з усіма необхідними вихідними матеріалами.

Тема 4. Оформлення звіту та подання його на кафедру для перевірки і захисту.

Координатор Syllabus