Освітній рівень | Перший (бакалаврський) |
Програма навчання | Вибіркова |
Галузь знань | 19 Архітектура та будівництво |
Спеціальність | 191 Архітектура та містобудування |
Освітня програма | Архітектура та містобудування |
Обсяг дисципліни | 3 кредитів ECTS (90 академічних годин) |
Види аудиторних занять | лекції (26 академічних годин), практичні заняття (6 академічних годин) |
Форма контролю | Диференційований залік |
Вивчення дисципліни «Архітектурна колористика» спрямоване на покрокове опанування студентами змістовних, етичних та психологічних аспектів використання кольору в архітектурі у професійній діяльності архітектора; формування комунікаційних компетенцій архітектора; а також вивчення етичних аспектів у системі професійної діяльності, що допоможе розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми під час професійної діяльності у сфері архітектури.
Завдання дисципліни спрямовані на формування у студентів таких компетентностей:
ІК. Здатність розв’язувати складні спеціалізовані задачі та вирішувати практичні проблеми у сфері архітектури та містобудування, які характеризуються комплексністю та невизначеністю умов, на основі застосування сучасних архітектурних теорій та методів, засобів суміжних наук.
ЗК01. Знання та розуміння предметної області і професійної діяльності та здатність бути критичним і самокритичним.
ЗК02. Здатність виявляти, ставити та вирішувати проблеми, приймати обґрунтовані рішення через пошук, обробку та аналіз інформації з різних джерел (здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу).
ЗК03. Здатність до адаптації та дії в новій ситуації шляхом творчого застосування наявних та з генерованих нових ідей. Здатність застосовувати знання у практичних ситуаціях.
ЗК04.Здатність спілкуватися державною та іноземною мовами як усно, так і письмово, формувати ефективну комунікаційну стратегію, використовуючи інформаційні й комунікаційні технології.
ЗК10. Здатність вчитися і оволодівати сучасними знаннями з метою підвищення професійного рівня та розширення світогляду.
ФК 01. Розуміння значення основних засад гуманітарних, соціально-економічних та історичних наук щодо архітектури та містобудування.
ФК 02. Здатність до критичного осмислення і застосування основних теорій, методів і принципів математичних і природничих наук, інформатики і комп’ютерного моделювання, енергозберігаючих технологій.
ФК 03. Знання та розуміння особливостей розвитку історичних і сучасних стилів в архітектурі, містобудуванні, мистецтві та дизайні України та зарубіжних країн.
ФК 06. Здатність щодо виконання технічних і художніх зображень для використання в архітектурно-містобудівному, архітектурно-дизайнерському і ландшафтному проектуванні, а також в проектах реконструкції і реставрації пам’яток історичного архітектурного, містобудівного і ландшафтного середовища.
Програмними результатами вивчення дисципліни «Архітектурна колористика» є:
ПР01. Вільно спілкуватися з професійних питань державною та іноземною мовами усно і письмово.
ПР02. Знати основні засади та принципи архітектурномістобудівної діяльності.
ПР03. Застосовувати теорії та методи фізикоматематичних, природничих, технічних та гуманітарних наук для розв’язання складних спеціалізованих задач архітектури та містобудування. ПР04. Оцінювати фактори і вимоги, що визначають передумови архітектурно-містобудівного проектування.
ПР06. Збирати, аналізувати й оцінювати інформацію з різних джерел, необхідну для прийняття обґрунтованих проєктних архітектурно-містобудівних рішень.
ПР07. Застосовувати програмні засоби, ІТ-технології та інтернет-ресурси для розв’язання складних спеціалізованих задач архітектури та містобудування.
ПР09. Розробляти проєкти, здійснювати передпроєктний аналіз у процесі архітектурно-містобудівного проєктування з урахуванням цілей, ресурсних обмежень, соціальних, етичних та законодавчих аспектів.
ПР10. Застосовувати 5 сучасні засоби і методи інженерної, художньої і комп’ютерної графіки, що використовуються в архітектурно-містобудівному проєктуванні.
ПР11. Застосовувати художньо-композиційні засади в архітектурно-містобудівному проєктуванні.
ПР12. Застосовувати сучасні теоретикометодологічні та типологічні підходи до вирішення проблем формування та розвитку архітектурно-містобудівного та ландшафтного середовища.
Оволодіння знаннями дисципліни «Архітектурна колористика» ґрунтується на тісному взаємозв’язку з іншими навчальними дисциплінами.
Тема 1. Феномен кольору та його сприйняття людиною.
Тема 2. Психологічний вплив кольору на людину.
Тема 3. Історичні етапи застосування кольору в архітектурі. Колір в архітектурі Стародавнього світу. Колір в архітектурі Середньовіччя (Азія)
Тема 4. Історичні етапи застосування кольору в архітектурі. Колір в архітектурі Середньовіччя (Європа).
Тема 5. Колір в архітектурі епохи Відродження (поч. XV – поч. XVII ст.).
Тема 6. Монохромна архітектура.
Тема 7. Підкреслення кольором деталей на фасадах.
Тема 8. Підкреслення кольором частини будівлі.
Тема 9. Виявлення кольором функції.
Тема 10. Підкреслення кольором конструкцій будівлі.
Тема 11. Багатоколірна архітектура.
Тема 12. Суперграфіка.
Тема 13. Колір у промісловій архітектурі.