Навчальний курс 192бБЦІ1М3 Металеві конструкції

Освітній рівень

Перший (бакалаврський)

Програма навчання

Вибіркова

Галузь знань

19 Архітектура і будівництво

Спеціальність

192 Будівництво та цивільна інженерія

Освітня програма

Будівництво та цивільна інженерія

Обсяг дисципліни

7 кредитів ECTS (210 академічних годин)

Види аудиторних занять

лекції (20 академічних годин), практичні заняття (14 академічних годин), лабораторні (10 академічних годин)

Курсовий проект

на тему: «Одноповерхова виробнича будівля» (40 академічних годин)

Форма контролю

екзамен

Мета навчальної дисципліни

Одержання  студентами теоретичних знань та практичних навиків, що дозволяють проектувати та зводити металеві конструкції будівель та споруд різного призначення.

Завдання навчальної дисципліни

Під час вивчення навчальної дисципліни «Металеві конструкції» відбувається поетапне формування у студентів основних складових професійної компетентності, визначених освітньою програмою:

  • інтегральна: здатність розв’язувати спеціалізовані задачі та вирішувати практичні завдання у сфері будівництва та цивільної інженерії, що характеризуються комплексністю і системністю, на основі застосування основних теорій та методів фундаментальних і прикладних наук;
  • загальних:

Здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу;

Знання та розуміння предметної області та професійної діяльності;

Здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел;

Навички міжособистісної взаємодії;

Здатність спілкуватися з представниками інших професійних груп різного рівня (з експертами з інших галузей знань/видів економічної діяльності);

  • фахових:

Здатність використовувати концептуальні наукові та практичні знання з математики, хімії та фізики для розв’язання складних практичних проблем в галузі будівництва та цивільної інженерії; урахуванням інженерно-технічних та ресурсозберігаючих заходів, правових, соціальних, екологічних, техніко-економічних показників,  наукових та етичних аспектів, і сучасних вимог нормативної документації у сфері архітектури та будівництва, охорони довкілля та безпеки праці;

Здатність до інжинірингової діяльності у сфері будівництва, складання та використання технічної документації.

Спроможність нести відповідальність за вироблення та ухвалення рішень у сфері архітектури та будівництва у непередбачуваних робочих контекстах.

 

Передумови для вивчення дисципліни.

Попередньо опановані дисципліни: вища математика, фізика; опір матеріалів, будівельна механіка, інженерна графіка та основи автоматизованого проектування, будівельні конструкції, будівельне матеріалознавство; архітектура будівель і споруд та основи будівельної справи.

Обов’язковою передумовою також є володіння текстовими редакторами та системами автоматизованого проектування та креслення для ПЕОМ.

 

Програмні результати навчання

У результаті вивчення навчальної дисципліни очікувані результати навчання згідно освітньої програми наступні:

Застосовувати основні теорії, методи та принципи математичних, природничих, соціально-гуманітарних та економічних наук, сучасні моделі, методи та програмні засоби підтримки прийняття рішень для розв’язання складних задач будівництва та цивільної інженерії.

Брати участь у дослідженнях та розробках у сфері архітектури та будівництва.

Застосовувати сучасні інформаційні технології для розв’язання інженерних та управлінських задач будівництва та цивільної інженерії.

Виконувати збір, інтерпретацію та застосування даних, в тому числі за рахунок пошуку, обробки та аналізу інформації з різних джерел.

Раціонально застосовувати сучасні будівельні матеріали, вироби та конструкції на основі знань про їх технічні характеристики та технологію виготовлення.

Проєктувати будівельні конструкції, будівлі, споруди, інженерні мережі та технологічні процеси будівельного виробництва, з урахуванням інженерно-технічних та ресурсозберігаючих заходів, правових, соціальних, екологічних, техніко-економічних показників, наукових та етичних аспектів, і сучасних вимог нормативної документації, часових та інших обмежень, у сфері архітектури та будівництва, охорони довкілля та безпеки праці.

Мати поглиблені когнітивні та практичні уміння/навички, майстерність та інноваційність на рівні, необхідному для розв’язання складних спеціалізованих задач в галузі будівництва та цивільної інженерії (відповідно до спеціалізації).

Ефективно застосовувати сучасні будівельні матеріали, вироби та конструкції на основі знань про їх технічні характеристики та технологію виготовлення при проєктуванні, зведенні будівель сучасних конструктивних систем,  експлуатації будівельних об'єктів.

Очікувані результати навчання достатні для подальшого навчання за освітньою програмою.

Координатор Андрій Дмитренко Координатор Сергій Пічугін Syllabus