Навчальний курс 192бБЦІ1М6 Кам’яні та армокам’яні конструкції

Освітній рівень

Перший (бакалаврський)

Програма навчання

Вибіркова

Галузь знань

19 Архітектура і будівництво

Спеціальність

192 Будівництво та цивільна інженерія

Освітня програма

БУДІВНИЦТВО ТА ЦИВІЛЬНА ІНЖЕНЕРІЯ

Обсяг дисципліни

4 кредити ECTS (120 академічних годин)

Види аудиторних занять

лекції (22 академічні години), практичні заняття (20 академічних годин)

Форма контролю

диференційований залік

Мета навчальної дисципліни

Підготовка професіоналів високого рівня в галузі будівництва та цивільної інженерії, які досконало володіють знаннями з розрахунку та конструювання кам’яних та армокам’яних конструкцій для застосування їх у інженерній діяльності зі зведення будівель і споруд, а також проведення експериментальних досліджень кам’яних та армокам’яних конструкцій у лабораторних умовах.

Завдання навчальної дисципліни

Навчальна дисципліна використовується для формування наступних компетентностей, визначених освітньою програмою:

– загальні компетентності:

– знання та розуміння предметної області та професійної діяльності;

– здатність використовувати інформаційні та комунікаційні технології;

– здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел;

– фахові компетентності:

– здатність проєктувати будівельні конструкції, будівлі, споруди та інженерні мережі, з урахуванням інженерно-технічних та ресурсозберігаючих заходів, правових, соціальних, екологічних, техніко-економічних показників, наукових та етичних аспектів, і сучасних вимог нормативної документації у сфері архітектури та будівництва, охорони довкілля та безпеки праці;

– здатність обирати і використовувати відповідні обладнання, матеріали, інструменти та методи для проєктування та реалізації технологічних процесів будівельного виробництва;

– здатність застосовувати комп’ютеризовані системи проєктування та спеціалізоване прикладне програмне забезпечення для вирішення інженерних задач будівництва та цивільної інженерії;

– здатність до інжинірингової діяльності у сфері будівництва, складання та використання технічної документації;

– володіння методами оцінювання якості виготовлення будівельних матеріалів, виробів, конструкцій,  будівельно-монтажних, у тому числі прихованих робіт; геологічних особливостей будівельного майданчика. Здатність працювати із сучасними приладами контролю й оцінювання технічного стану будівель і споруд та окремих їх елементів, проводити дослідження з відбором зразків (проб) бетону при зведенні монолітних залізобетонних конструкцій для здійснення оцінювання їх міцності.

Передумови для вивчення дисципліни.

Попередньо опановані дисципліни: вища математика, хімія, фізика, будівельне матеріалознавство, опір матеріалів, теоретична механіка, будівельна механіка, архітектура будівель і споруд та основі будівельної справи, будівельні конструкції.

Програмні результати навчання

У результаті вивчення навчальної дисципліни очікувані результати навчання згідно з освітньою програмою наступні:

Брати участь у дослідженнях та розробках у сфері архітектури та будівництва.

Використовувати та розробляти технічну документацію на усіх стадіях життєвого циклу будівельної продукції.

Виконувати збір, інтерпретацію та застосування даних, в тому числі за рахунок пошуку, обробки та аналізу інформації з різних джерел.

Проєктувати будівельні конструкції, будівлі, споруди, інженерні мережі та технологічні процеси будівельного виробництва, з урахуванням інженерно-технічних та ресурсозберігаючих заходів, правових, соціальних, екологічних, техніко-економічних показників, наукових та етичних аспектів, і сучасних вимог нормативної документації, часових та інших обмежень, у сфері архітектури та будівництва, охорони довкілля та безпеки праці.

Приймати та реалізовувати раціональні рішення з організації та управління будівельними процесами при зведенні об’єктів будівництва та їх експлуатації.

Мати поглиблені когнітивні та практичні уміння/навички, майстерність та інноваційність на рівні, необхідному для розв’язання складних спеціалізованих задач в галузі будівництва та цивільної інженерії (відповідно до спеціалізації).

Ефективно застосовувати сучасні будівельні матеріали, вироби та конструкції на  основі  знань про їх технічні характеристики та технологію  виготовлення при проєктуванні,  зведенні будівель сучасних конструктивних  систем, експлуатації будівельних об'єктів.

Координатор Syllabus