Навчальний курс 192бБЦІ4М1 В’яжучі речовини

Освітній рівень

Перший  (бакалаврський)

Програма навчання

вибіркова

Галузь знань

19 Архітектура і будівництво

Спеціальність

192 Будівництво та цивільна інженерія

Освітня програма

Будівництво та цивільна інженерія

Обсяг дисципліни

7 кредитів ECTS (210 академічних годин)

Види аудиторних занять

лекції (20 академічних години), практичні заняття (32 академічних години).

Форма контролю

Екзамен

Мета навчальної дисципліни

вивчення основних відомостей у галузі фізико-хімічних основ виробництва та використання в’яжучих речовин, визначення їх ролі в сучасній будівельній індустрії.

Завдання навчальної дисципліни

Навчальна дисципліна використовується для формування наступних компетентностей, визначених освітньою програмою:

  • загальні компетентності:

здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу;

знання та розуміння предметної області та професійної діяльності;

здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел;

навички міжособистісної взаємодії;

здатність спілкуватися з представниками інших професійних груп різного рівня (з експертами з інших галузей знань/видів економічної діяльності).

  • фахові компетентності:

здатність використовувати концептуальні наукові та практичні знання з математики, хімії та фізики для розв’язання складних практичних проблем в галузі будівництва та цивільної інженерії;

здатність до інжинірингової діяльності у сфері будівництва, складання та використання технічної документації;

знання технології виготовлення, технічних характеристик сучасних будівельних матеріалів, виробів і конструкцій, уміння ефективно використовувати їх при проєктуванні, зведенні будівель сучасних конструктивних систем,  експлуатації будівельних об'єктів.

здатність обирати і використовувати відповідні обладнання, матеріали, інструменти та методи для проєктування та реалізації технологічних процесів будівельного виробництва.

володіння методами оцінювання якості виготовлення будівельних матеріалів, виробів, конструкцій,  будівельно-монтажних, у тому числі прихованих робіт; геологічних особливостей будівельного майданчика. Здатність працювати із сучасними приладами контролю й оцінювання  технічного стану будівель і споруд та окремих їх елементів, проводити дослідження з відбором зразків (проб) бетону при зведенні монолітних залізобетонних конструкцій для здійснення оцінювання їх міцності.

Передумови для вивчення дисципліни.

Навчальна дисципліна «В’яжучі речовини» є складовою циклу професійної підготовки фахівців освітнього ступеня «бакалавр» має міждисциплінарні взаємозв’язки з навчальними дисциплінами: «Будівельне матеріалознавство», «Хімія», «Фізика»

Програмні результати навчання

У результаті вивчення навчальної дисципліни очікувані результати навчання згідно освітньої програми наступні:

- раціонально застосовувати сучасні будівельні матеріали, вироби та конструкції на основі знань про їх технічні характеристики та технологію виготовлення.

- мати поглиблені когнітивні та практичні уміння/навички, майстерність та інноваційність на рівні, необхідному для розв’язання складних спеціалізованих задач в галузі будівництва та цивільної інженерії (відповідно до спеціалізації);

- ефективно застосовувати сучасні будівельні матеріали, вироби та конструкції на основі знань про їх технічні характеристики та технологію виготовлення при проєктуванні, зведенні будівель сучасних конструктивних систем, експлуатації будівельних об'єктів.

Координатор Syllabus